Yüz Yogası Nedir

Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nedir? Egzersiz Evde hiçbir şekilde zahmet çekmeden herhangi bir güzellik salonuna gidip tonlarca para dökmedende bazı egzersizleri yapabilirsiniz. Yüz yogası denilen yüz bölgesindeki kırışıklıklar için egzersiz hareketleri hakkında şimdi sizlere kolaylıkla ayna karşısında uygulayabileceğiniz önerilerde bulunmak istiyorum. Evde acı çekmeden kırışıklık ve sarkmalara son verin. Yüz kusurlarınızı giderin. Yani kendi söküğünüzü kendiniz dikin öncelikle elinize bir ayna alın ve bütün hareketleri ayna karşısında yapın. Yaptığınız hareket esnasında yüzünüzün başka bir yerinde çizgi oluşmamasına dikkat edin. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın.

Kaş Ortası Çizgisi için

Sol elinizin orta parmağını kaşlarınızın ortasına hafifçe bastırın. Diğer elinizin orta parmağıyla aynı hizada alnınızın üst kısmına hafifçe bastırın. Sol elinizle kaş ortasından yukarı diğer elinizle saç köküne yukarı doğru masaj yapın. iki elinizi kullanarak hareketi birkaç defa tekrar edin.

Kaz Ayakları için

Kaz Ayakları içinGözleri tamamen açın. Başparmağınızı gözün kenarına kaz ayakları dediğimiz bölgenin üstüne koyun. Karşıya bakın. Hareketi sabah ve akşam yapın.

Düşük Kaşlar için

Ellerinizi kaşlarınızın üstüne koyun ve kaşları kırıştırmadan yukarı doğru tutun. Elleri sıkıca kaşlara yapıştırın. Ardından kaşlarınızı çatın. Bu hareketi en az üç defa tekrar edin.

Dudak Üstü Çizgileri için Kalemli Egzersiz

Dudak üst çizgileri bu sırada yüzünüzde başka bir yerin kırışmamasına özen gösterin. Alt yanak kaslarının sertleştiğini göreceksiniz. Bilgisayar başında kolaylıkla yapabileceğiniz bir hareket.

Balon Egzersizi

Balon EgzersiziBalonu ilk hafta bir elma kadar şişirin. ikinci hafta greyfurt kadar şişirebilirsiniz. Eğer kendinizi iyi hissediyorsanız üçüncü hafta karpuz kadar şişirebilirsiniz. Balon hareketiyle hem yüz kaslarını çalıştırmış olacak hem de hücrelere oksijen taşıyacağınız için daha genç görüneceksiniz. En az üç defa tekrar edin. Hareket bittikten sonra bir dakika konuşmayın. Dudaklarınız silikonlanmış gibi olacak.

Gıdı ve Alt Yanak Sarkmaları için

Kalem yerine bu defa bir kaşık alın dudaklarınızın arasına. Alt dudağı gıdı tümünün gerildiğini göreceksiniz. Kas gerilince çalıştığınız bölgenin kısaldığını ve alt yanaktaki sarkmaların sıkılaştığını göreceksiniz. Prensip kasları kısaltmak. Mutfakta yemek yaparken kolaylıkla yapabileceğiniz bir hareket. Kaynak: Yüz Yogası Nedir?

Ayrıca kontrol et

Kollar için Egzersiz

Kollar için Egzersiz? Kollar için Egzersiz Nedir?

Kollar için Egzersiz? kol Aynanın karşısına geçip kollarınızı incelediğinizde gördüğünüz manzaradan memnun değilseniz yapacağınız egzersizlerle …