Astigmat Testi

Astigmat Testi

gözünüzü test edin 1 Yaz geldi gözlük sezonuda açıldı peki gözünüze uygun gözlüğü seçmeden önce gözünüzün durumunu basit bir kaç testle ölçebilirsiniz.Doktora gitmeden önce gözlerinizi ön bilgi açısından bu bölümde test edebilirsiniz.Bu deneyimler her iki göze de ayrı ayrı uygulanmalıdır.Gözlerinizde hiçbir rahatsızlık olmadığından emin olsanız bile doktora muayene olmalısınız.Eğer bu testler sonunda olumlu netice almazsanız, çok acil göz ve görme muayenesi olmalısınız.

Görme Testi
Gözünüzü test ederken bu görüntüye en az 2 metre mesafeden bakın.Bakma işlemine sırasıyla sağ ve sol gözlerinizi kapatarak devam edin.Her iki gözünüzle ya da gözlerinizden biriyle görme zorluğu çekiyorsanız gözlerinizi muayene ettirmelisiniz.

Astigmat Testi
Astigmatizma (görme testi) her iki göze ayrı ayrı uygulanmalıdır.Yukarıda gördüğünüz şekillerden yatay ve dikey olanlar, düz çizgilerden oluşmaktadır. dört grup ta aynı netliktedir. Yatay ve dikey dışındaki çizgiler dalgalıdır. Netliği aynıdır.

Sonuç
Test sırasında bu çizgilerden herhangi birinin diğerlerinden parlaklık farkı o gözde astigmatizma görme kusuru olduğunu gösterir.

Ren Körlüğü ve Testi
En yaygın biçimi koni hücrelerdeki bir rahatsızlıktan kaynaklanan kırmızı-yeşil renk körlüğüdür. Böyle kişiler yeşil bir tabağın içine konulan çilekleri tabağın rengi ile hemen hemen aynı görürler. Renk körlüğü daha çok erkeklerde rastlanır. Her 12 erkekten biri renk körüdür. Bu oran kadınlarda ancak 200′de bir olmaktadır.

Yandaki resimlere dikkatlice bakın ve içindekileri okumaya çalışın.

Eğer okuyamıyorsanı z gözünüzü muayene ettirin.

Ayrıca kontrol et

Hangi Elini Kullananlar Zekidir

Hangi Elini Kullananlar Zekidir

Hangi Elini Kullananlar Zekidir Yıllardır toplum üzerinde yaygın olarak bilinen bir doğrultma bulunmaktadır. Sol elini …