Karın ve Bel Yağlarını Yakma Egzersizleri

Karın ve Bel Yağlarını Yakma Egzersizleri?

Karın ve Bel Yağlarını Yakma Egzersizleri? Sağlıksız bir yemek yeme alışkanlığı ve sporsuz bir yaşam hepimizi karın ve bel bölgesinden yağlandırıyor. Fazla yağların bu bölgelerde toplanması, iç organ yağlanmasına da neden olduğundan ciddi metabolik hastalıkları başlatır. Şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve kalp sorunları hayatımızı tehtit eden bu rahatsızlıklardandır.

Karın ve bel bölgesi yağlanmasına karşı düşük kalorili ve yağ oranı düşük yiyecekler tüketmek, düzenli egzersiz yapmak gerekmektedir. Bu şekilde karın ve bel bölgesi yağları erimektedir. Spor yapmaya yeni başlayan insanlar ilk başlarda hareketler nedeni ile sıkıntı yaşarlar. Zamanla vücut tempoya ve harekete alışır. Önemli olan şey, vücudu spora yavaş olarak alıştırmaktır. Haftada 3-4 gün düzenli spor yapmak ve buna uzun süre devam etmek yağların verilmesini sağlamaktadır.

Karın ve bel yağlarından kurtulmak için egzersizler

Tempolu yürüyüş ve koşu

Karın ve Bel Yağlarını Yakma Egzersizleri? Karın ve bel yağlarından kurtulmak için en etkili spor yöntemi koşu ve tempolu yürüyüştür. Başlamadan önce belirli ısınma hareketleri ile vücut ısıtılır ve yaklaşık 15 dakika yavaş, 15 dakika kadar hızlı tempo ile yürünür. Yürüyüşe son vermeden önce 10 dakika kadar yavaş tempolu yürünür. Aynı sistem koşu için de geçerlidir. Uzmanlar sadece koşu ile yağlardan kurtulabileceğimizi söylüyorlar.

Mekik

Mekik hareketi alt ve üst karın bölgesini çok iyi çalıştırarak bu bölgede olan yağların yakımını sağlar. Fakat, mekik hareketlerine alışmak gereklidir. Bu nedenle vücut yavaş yavaş az sayıda çekilen mekik ile alıştırılmalıdır.

Yan mekik

Mekik hareketinin yan olarak yapılmasına verilen isimdir. Sağ ve sol taraflara 10 ar kez yapılması tavsiye edilir. Bu şekilde, yan yağlar yakılmaktadır.

Yanlara esneme hareketi

Ayakta kollara alınan bir sopa yardımı ile sağa ve sola esneme hareketleri yapmaktır. Yan bölgelerde ve sırtta bulunan yağların yakımını sağlar.

Ayaklar havada mekik çekmek

Yere sırt üstü uzanıp, bacakları havada 45 derece açı ile açmak ve elle kafayı yukarı kaldırmaktır. Alt karın bölgesi yağlarını yakmak için ideal bir harekettir.

Oturarak esneme hareketi

Bel dik şekilde tutulur ve bacaklar büküktür. Kollar birbirine paralele, sağ kol sağa doğru esnetilir, sol kol sola doğru esnetilir. Her iki taraf için 15 er defa tekrar edilir. Bu hareket karın ve bel kaslarını çalıştırır.

Yüz üstü egzersizler

Yere yüzüstü yatılır ve kollar, bacaklar V şeklinde açılır. Kollar ve bacaklar aşağı yukarı hareket ettirilir.

Ayrıca kontrol et

İncelme Yöntemi

İncelme Yöntemi? incelme Yöntemi Nedir?

incelme Yöntemi? egzersiz Yaşam şeklinizi, alışkanlıklarını değiştiriyor ve size yeni bir yaşam tarzı sunuyoruz. Dermatolog …