Yağ Yaktıran Spor

Yağ Yaktıran Spor

Ünlü eğitmen ramona braganza en iyi yağ ve kalori yakan sporları listeledi. Jessica alba, halle berry ve anne hathaway gibi yıldızların müthiş bedenlerinin forma girmesini sağlamış los angeleslı ünlü antrenör ramona braganza en iyi yağ ve kalori yakan sporları listeledi.Bunlardan birini yaptıktan sonra metabolizmanız gün boyu hızlı çalışacaktır. Küçük bir antrenman karşılığında müthiş bir fayda

Paten ile kayma
Şaşırdınız mı Paten kaymak hem size antrenman yaptığınızı unutturacak kadar eğlenceli hemde yağ ve kalori eritme bakımından listede birinci sırada.

Bu yüksek miktarda yakma etkisi baldır ve kalça kaslarınızın yanlara hareketinden kaynaklanır. Bu hareket iki numaralı sporumuz olan koşudaki düz harekete göre vücudunuz için daha zorlayıcıdır. Gövde kaslarınızda’da dengenizi koruyabilmek için sürekli aktif kalır.

Dahası bütün bu faydaları sağlarken dizlerinize ve diğer eklemlerinize çok fazla yük bindirmezsiniz. Güçlü sabit bir tempoda paten yapın. Kaskınızı, bilek koruyucularınızı ve dizliklerinizle dirsekliklerinizi unutmayın. Yağ yakmayı artırmak için dönüşümlü olarak bir dakika yüksek tempoyla, bir dakika orta tempoyla kayın.

Koşma: 30 dakikada 374 kalori yakar. Tipik koşucu vücudu, düzgün ve incedir ve bunun bir sebebi vardır: Önemli koşma kasları bacaklar, kalçalar, gövde vücudunuzdaki en hızlı kalori ve yağ yakan kaslardır. Her bir adımdan en fazlasını almak için kollarınızı vücudunuza yakın sallayın.

Öne eğilmeyin ve ayaklarınızı zemine yakın tutun. Etkiyi azaltmak için önce ayağınızın ortasıyla basın. Sonra ayak parmaklarınızı bastırın. Yağ yakmayı artırmak için dönüşümlü olarak hızlı ve yavaş koşun yada tepelere çıkın.

ip atlama: 30 dakikada 340 kalori yakar. Profesyonel boksörlerin en sevdikleri antrenman yöntemlerinden biri. Her atlayıştan en fazlasını almak için ipin ortasında ayakta durduğunuzda, koltuk altlarınızın hemen altına kadar uzanan tutamakları olan bir ip kullanın ve şu ipuçları uygulayın. Ayaklarınızı hafifçe ayırıp vücudunuzu dik tutarak sıçrayın ve fazla yükseğe sıçramayın. ipiniz yoksa bu hareketleri ipsiz yaparak da aynı faydaları görürsünüz.

Yağ yakmayı artırmak için Hızınızı düşük, yüksek ve stilinizi tek ayakla sonra çift ayakla atlama sık sık değiştirin. Yada hafif koşu yaparken atlayın.

Hulahop çevirme
30 dakikada 300 kalori yakar. Bunu yapmak için yetişkinlere uygun boyutlarda bir hulahop bunlar çocuk hulahoplarından daha büyük ve ağırdır. Böylece daha kolay çevrilirler alın. Hulahopu önünüzde dik tuttuğunuz zaman göğsünüze kadar geliyorsa doğru boydadır.

Basitçe belinizin çevresinde döndürmeye başlayın. Başlamak için bir ayağınız önünüzde diğeride arkanızda durun ve ağırlığınızı öne ve arkaya verin daire çizmeyin. Başlarda çok iyi beceremezseniz kafanıza takmayın. Yinede bol miktarda kalori yakarsınız. Ayrıca her çevirdiğinizde daha iyi yaptığınızı fark edeceksiniz.

Tenis
30 dakikada 272 kalori yakar. Elinizde bir raketle ter dökmek için bir arkadaş bulmanız yada ta tenis kortuna kadar gitmeniz gerektiğini zannetmeyin. Sadece bir duvarın yada garaj kapısının yakınında topu atıp karşılayabileceğiniz düz bir alan bulun.

Dönüşümlü olarak forehand ve backhand vuruşlar yapın. Bakalım topu kaçırmadan arka arkaya kaç vuruş yapabileceksiniz. 3 ila 7 metre mesafede durun. Bu sizi daha sert vurmaya zorlayacaktır. Servis pratiği yapmak bile vücudunuzu yakma moduna geçirir. Çünkü kaçırdığınız topları almak için koşmanız ve eğilmeniz gerekecektir. Yağ yakmayı artırmak için 50 veya 100 sefer arka arkaya kaçırmadan topa vurmaya çalışın.

Dans etme
30 dakikada 221 kalori yakar. Dans etmek listedeki en çok kalori yakan aktivite olmayabilir. Ama yinede iyi ve eğlenceli bir metabolizma hızlandırıcıdır. Burada önemli olan latin yada bollywood gibi hızlı ritimli şarkılar seçerek tempoyu yüksek tutmak ve şarkıların arasında dinlenmemektir. Yağ yakmayı artırmak için: Kollarınızı kullanın! Onları havaya kaldırıp ritme uygun olarak hareket ettirin.

Enerjik yürüme
30 dakikada 170 kalori yakar. Bir arkadaşınızla acele etmeden yürümek işe yaramayacaktır. Bir konuşmayı düzenli olarak sürdürmenizi zorlaştıracak kadar yüksek bir tempoyla yürümeniz gerekir.

En fazla kalori yakan kaslarınızdan bacaklar, kalçalar ve gövde en fazlasını almak için kısa ve hızlı adımlar atın. Gövdenizi dik tutun ve kollarınızı adımınızla eşzamanlı olarak ileri geri sağa sola değil hareket ettirin. Her bir adımda önce topuğunuzla yere inin. Sonra ayak parmaklarınıza doğru bastırın.

Yağ yakmayı artırmak için bönüşümlü olarak iki dakika boyunca enerjik yürüyün. 1 dakika boyuncada gücünüz yettiği kadar hızlı yürüyün yada hafifçe koşun

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …