Sir Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Sir Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Ağdaya başlamadan önce ne yapılmalı Ağda yapmaya başlamadan önce ağda yapılacak bölgenin temizlenmiş olmasına, kozmetik kalıntılardan arındırılmasına özen gösterilmelidir.

Bu sebeple antibakteriyel temizleme jeliyle önce kendi ellerinizi, sonra sir ağda yapacağınız yüzeyi temizleyin.

Hangi bölgede hangi sir ağda kullanılmalı
Ağda uygulamasında cildimiz, her bölgede aynı hassasiyeti göstermez. Bacaklarımızdaki tenin hassasiyeti ile kasıklarımızdaki tenin hassasiyeti aynı değildir.

Hassas bölgelere sir ağda yaparken, cildin tahriş olmasını önleyecek bir takım uygulamalar gerekebilir. Ağda çeşidini belirlerken tek dikkat edilecek husus, cilt veya bölge hassaslaştıkça, ağdanın içerdiği pudra miktarının veya ağdadan önce sürülecek pudra miktarının artması gerektiğidir.

Sir ağda işleminde konserve ve kartuş olmak üzere iki farklı sistem bulunmaktadır. Kartuşlar kendinden döner başlıkları ile rahat ve pratik bir şekilde ince bir tabaka halinde sürülür.

Tek kullanımlıktır ve kişiye özel uygulama sağlayan bir sistemdir. Kartuş sistem özellikle geniş bölgeler,bacak,kol gibi bölgeler için idealdir ama alışkanlıklara göre her bölgede kullanılabilir.

Özel bölgeler için Küçük Balık ve Mini Başlık olmak üzere özel iki başlık bulunmaktadır. Konserve sistem tahta spatulalar yardımı ile bölgeye sürülür; özel bölgeler, hassas bölgeler için daha uygundur, ama kişinin alışkanlığına göre her bölgede rahatça uygulanır. Gelelim sir ağda yapmanın inceliklerine

Sitmiz bir kadın portalıdır ve kadın bakım, cinsellik, sağlık, diyet, estetik, güzellik, yemek tarifleri, zayıflama konularını içerir. Önemli not! Bu sitede yer alan bilgiler sadece ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalıdır

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …