Baş Dönmesi Nedenleri Ve Tedavisi

Baş Dönmesi Nedenleri Ve Tedavisi

Baş Dönmesi Nasıl olur Baş dönmesi, bir hastalık değildir. iç kulağımızdaki denge mekanizmasının iyi çalışmadığını veya beyinde bir rahatsızlık olduğunu gösteren bir bulgu veya sinyaldir.iç kulak, işitme ve denge ile ilgilidir ve içi sıvı dolu bir kapsülden oluşmuştur. Hasta genel olarak, kendisinin veya etrafındaki eşyanın boşlukta döndüğünden şikayet eder. Baş dönmesi %80 iç kulak sorunlarından kaynaklanan baş dönmesi % 20 de beyin ve beyincik gibi merkezi sinir sistemi hastalıkları sebebiyle meydana gelebilir.

Baş Dönmesi Nedenleri
Stres Stres, ve psikolojik sorunlar, baş dönmesi ve denge sorunlarını olumsuz etkiler.
Açlık
gastrit
grip
damar sertliği
bayılmalar
kanda kolestrol yüksekliği
mide ülseri
tansiyon yüksekliği

Baş Dönmesi Tedavisi
Pozisyona bağlı baş dönmesi hoş olmayan bir durumdur. En yaygın tedavi yolu, belirtilere neden olan pozisyon veya faaliyetlere girmekten sakınmaktır.

Denge sistemini baskılayıcı ilaçlar da tedaviye eklenebilir. Temelde bu ilaçlar beyinin, kulaktan gelen anormal uyarıları dikkate almamasını sağlarlar.

Uzmanlar, baş dönmesiyle birlikte konuşmakta ve yürümekte güçlük çekmenin ve aniden çift görmeye başlamanın önemli bir sorunun habercisi olabileceğini belirtiyorlar.

Görünüşte hiçbir neden yokken baş dönmesi, göz kararması ve sersemleşmek bazen önemli sağlık sorunlarının habercisi olabiliyor.

Baş dönmesi şikayetiniz var ve bu çoğu kz oluyorsa, istirahatlarla geçmiyorsa bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederiz.

Sitmiz bir kadın portalıdır ve kadın bakım, cinsellik, sağlık, diyet, estetik, güzellik, yemek tarifleri, zayıflama konularını içerir. Önemli not! Bu sitede yer alan bilgiler sadece ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla yayınlanmaktadır. Yayınlanan yazıların tamamı bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde hekim muayenesi ve konsültasyonunun yerine konulmamalıdır

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …