Menopozda Belirtilerle Başa Çıkma Yolları Ve Tavsiyeler

Menopozda Belirtilerle Başa Çıkma Yolları Ve Tavsiyeler

Üreme organlarında dokuların işlevini yitirmesi Kegel egzersizleri – Mesanelerini kontrol edemeyen ve/veya idrar kaçıran her yaştaki kadın tarafından uygulanabilen egzersizlerdir. Menopozdaki kadınlarda öksürür-ken veya, hapşırırken idrar kaçırma görülebilir. Bu egzersizler idrarı tutmakta kullanılan kasları kuvvetlendirmek için yapılır. Düzenli cinsel etkinlik idrar kaçırma Kegel egzersizi yapın. Hijenik kadın bağı kullanın Sık sık idrara çıkın.

Uykusuzluk pek çok insanın yakındığı bir rahatsızlıktır. Özellikle, menopozdaki kadınlar gece terlemelerinden dolayı sık sık uykusuzluk çekebilirler. Ancak hepimiz yaşamımızın bir döneminde aklımızı kurcalayan bir olayla ( büyük bir sınav, boşanma, yeni bir iş, doğum, sevilen birinin vefatı vb.) karşı karşıya kalıp saatlerce uyuyamamışızdır. Böyle bir durumda aklımıza gelen ilk şey, ertesi gün yapacak çok işimiz olduğu için bir an önce uyumamız gerektiğidir. Dakikalar, saatler geçtikçe bu durum daha da rahatsız edici bir hal alır.

Çoğu insan insomnia durumunu bütün gece boyunca hiç uyumamak olarak algılar. Ancak bu her zaman doğru değildir. insomnia günlük sorunlardan dolayı kolay uykuya dalamamaktan, gecenin bir yarısı uyanıp bir daha uyuyama-maya kadar, çeşitli biçimlerde ortaya çıkar. Üçte biri kronik olmak üzere yaklaşık 100 milyon kişinin uyku bozukluklarından şikayet ettiği tahmin edilmektedir.

Birçok insanın diş gıcırdatma, kabus görme, bacak krampları, horlama, uykuda yürüme gibi sorunları vardır. Uykusunu alamayan insanların gücünde, dikkatinde ve üretgenliğinde ciddi düşüşler olabilir. Uykusuzluk insanı sinirli, gergin ve tedirgin eder. Çalışma hevesi azalır, tepki gösterme süresi uzar. Uzun süre otomobil kullanmak gibi tekdüze işler tehlikeli olabilir. Uykusuzluk insanın dikkatini azaltacağı için, çeşitli makineleri kullanırken sık sık hata yapma riski vardır

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …