Karın Eritmek İçin Yapmanız Gerekenler

Karın Eritmek İçin Yapmanız Gerekenler

Düz bir karına sahip olmayı kim istemez ki. Belinizin daha ince olması ve göbeğinizin erimesi için yapmanız gerekenler basit. Göbek eritmek için uymanız gereken kurallar neler merak ediyorsanız yazıyı hemen okuyun.

Meyve ve sebzeye önem verin
Bu en altın kurallarımızdan biri özellikle bol bol turunçgil yemeniz gerekli. Ekmeği hayatınızdan çıkarıp onun yerine şekerli meyve ve sebzelere yönelin. Meyve tok hissetmenizi sağlar. Meyve yemeden önce ve meyve suyu tüketmeden önce yeşil biber gibi kaloriyi düşüren besinlerden yemeniz çok faydalı olur.

Bol miktarda selenyum almaya dikkat edin
Kanda bulunan selenyumla bunun dışındaki antioksidanların oranının yetersiz olması belin kalın olmasına neden olur. Selenyum bir çok yiyecekte bulunabildiği gibi vitaminlerden de alınabilir.

Protein almayı unutmayın
Protein içeren besinler tüketmek önemli çünkü bu yiyecekler enerji vererek zayıflamanıza yardımcı olur. Bunda da dikkat edilmesi gereken fazla protein alınmamasıdır yoksa böbreklere zarar verebilirsiniz. Eğer günde 2000 kalori ile besleniyorsanız bunun 500 kalorisinin protein olması normaldir. Fındık ve ceviz zengin protein kaynaklarındandır.

Doğru yağlarla beslenin
Zeytinyağı bu durumda doğru bir karar olabilir. Omega 3 içeren balık güzel bir seçim olabilir. Omega 6 içeren mısır yağı, tahıllar, fırında pişmiş yiyecekler ve yumurtalar ise kaçınmanız gereken şeyler.

Asla yememeniz gerekenler

İşte kaçınmanız gerekenler
işlenmiş yağlar,besleyici özelliği olmayan kurabiye, pasta ve cipsler

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …