Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama Zayıflamaya karar verdiyseniz günlük almanız gereken kalori miktarını bilmeniz gerekir. Hayat tarzını değiştirmek ve yediklerinize dikkat etmek ise en önemli ipuçları. Spor hayatınızda mutlaka olması gerekenlerden. Aşağıdaki kalori cetvelinden kalori ihtiyacınızı hesaplayabilirsiniz.

Alınacak Kalori: Sağlıklı kilo x 2 x 10

Günlük almanız gereken kalori miktarını hesaplamak için sağlıklı kilonuzu 2 ile çarpıp sonra tekrar 10 ile çarparak bulabilirsiniz. Böylece diyete başlamaya hazırsınız.

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’na göre günlük alınacak kalori miktarı 200-300 kalori arasında olmalı eğer zayıflamak istiyorsanız mecburen yemekten kısmanız gerekiyo.Kola yerine su içmeyi deneyin! Porsiyonlarınızı küçültmeniz de sizin yararınıza olacak. Aynı zamanda ekmeği bir kaç dilim az yemeye dikkat edin.

Sadece yemekleri azaltarak olmaz!
Gün içinde yapacağınız 35-40 dakikalık sıkı bir yürüyüş, ya da yüzme 200-300 kalori harcamanıza neden olur. Dakikada 20 adım ile 40 dakika yapılan hızlı yürüme ise 200-250 kalori kaybetmenizi sağlar. Bunlara uyarsanız eğer haftada en az yarım kilo verirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …