Egzersize Nasıl Başlanmalı

Egzersize Nasıl Başlanmalı? Egzersiz Nasıl Yapılır?

Egzersize Nasıl Başlanmalı? Eğlenceli ve kalorilerinizi kolay yoldan yakabileceğiniz bir egzersiz programı edinmeye çalışın. Yoğun bir programa katılmadan önce, bir doktora görünmekte her zaman fayda vardır. Sonra, aşağıdaki sorulara kendi kendinize sorup, yanıt vermelisiniz.Düzenli bir aktiviteye katılmak ve devam ettirmek için yeterli motivasyonum var mı günlük programımda aktivite için en uygun zaman nedir En iyisi, katıldığınızda eğlenebileceğiniz bir aktivite seçin. ihtiyaçlarınızı en iyi bilen kendinizsiniz. Sırf katılım olsun diye dahil olacağınız bir aktivite size faydalı olmaz.

Egzersize Nasıl Başlanmalı

Eğer, eğlenebileceğinize inandığınız bir aktivite bulabilirseniz, bu hem düzenli katılmanızı teşvik eder, hem de yaşamınızın renkli bir parçası olur. Hedeflerinizi belirlemede gerçekçi olmalısınız. En iyi yöntem, yavaş başlayarak, sakatlıklara meydan vermeden, ağrı sızı duymadan, hayat boyu yapabileceğiniz bir tempo hedeflemelisiniz. Aktivitelere katılımın olumlu sonuçlarını, zaman içinde göreceksiniz.

Spor Yapmaya Nasıl Başlamalı ve Nasıl Sürdürmeli?

spor yapmanın pek çok iyi sebebi olduğunu biliyorsunuz. Enerjiyi, ruh halini, uykuyu ve sağlığı iyileştirmesi, anksiyeteyi, stresi ve depresyonu önlemesi bunlar arasında bulunuyor. Detaylı egzersiz talimatları ve çalışma planları ise sadece bir tık uzağınızda. Ancak egzersizin nasıl ve neden gerekli olduğunu bilmek yeterli olsaydı, hepimiz şekilli olurduk. sporu bir alışkanlık haline getirmek daha fazlasını gerektiriyor: doğru bir zihniyete ve akıllıca bir yaklaşıma ihtiyacınız var. Yaşınız ve fitness düzeyiniz ne olursa olsun, yaşamınızda bir gün bile spor yapmamış olsanız da, egzersizi daha az ağrılı ve korkutucu hale getirebilecek, ayrıca keyfini ve içgüdüsel yanlarını güçlendirecek adımlar var.

Sporu Nasıl Alışkanlık Haline Getirmeli?

Yılbaşında şekle girmek için başlayanların büyük kısmı Şubat ayında bundan vazgeçiyor ve bunun bir sebebi var. Bu sebep sizde bunu yapacak kapasite olmaması değil. bilim bizlere sürdürülebilir alışkanlıklar için doğru bir yol olduğunu gösteriyor. Sporu bunlardan birisi haline getirmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Spor yapmanın pek çok iyi sebebi olduğunu biliyorsunuz. Enerjiyi, ruh halini, uykuyu ve sağlığı iyileştirmesi, anksiyeteyi, stresi ve depresyonu önlemesi bunlar arasında bulunuyor. Detaylı egzersiz talimatları ve çalışma planları ise sadece bir tık uzağınızda. Ancak egzersizin nasıl ve neden gerekli olduğunu bilmek yeterli olsaydı, hepimiz şekilli olurduk. Sporu bir alışkanlık haline getirmek daha fazlasını gerektiriyor: doğru bir zihniyete ve akıllıca bir yaklaşıma ihtiyacınız var. Yaşınız ve fitness düzeyiniz ne olursa olsun, yaşamınızda bir gün bile spor yapmamış olsanız da, egzersizi daha az ağrılı ve korkutucu hale getirebilecek, ayrıca keyfini ve içgüdüsel yanlarını güçlendirecek adımlar var.

Kendinizi Spora Ayarlamak

Zamanlayın: Toplantı ve buluşmalara spontan olarak katılmıyorsunuz, onları zamanlıyorsunuz. Eğer sporu takviminize eklemekte zorluk çekiyorsanız, bunun kendinizle önemli bir toplantı gibi görün ve onu günlük ajandanıza katın.

Kolay Hale Getirin: Çalışmalarınızı en uyanık ve enerjik olduğunuz zamana planlayın. Eğer bir sabah insanı değilseniz, sporu işin öncesine koyarak kendinize eziyet etmeyin.

Engelleri Kaldırın: sporun önüne geçebilecek herşeyi önceden planlayın. Sabah zamansız kalma eğiliminiz mi var? Çalışma kıyafetlerinizi gece yatmadan önce giyin ve böylece kalkar kalkmaz spora hazır olursunuz. İlk olarak eve giderseniz akşam çalışmasını kaçırıyor musunuz? O zaman spor çantanızı arabada tutun, böylece işten direkt spora gidebilirsiniz.

Kendinizi Sorumlu Tutun: Başka bir insana taahhütte bulunun. Eğer sizi bekleyen bir spor arkadaşınız varsa, kaçırma ihtimaliniz daha düşük. Veya sürecinizi takip etmesi için bir arkadaş veya aile bireyinden ricada bulunun. Hedeflerinizi sosyal grubunuza duyurmanız da devam etmenizi sağlar.

Ayrıca kontrol et

Kollar için Egzersiz

Kollar için Egzersiz? Kollar için Egzersiz Nedir?

Kollar için Egzersiz? kol aynanın karşısına geçip kollarınızı incelediğinizde gördüğünüz manzaradan memnun değilseniz yapacağınız egzersizlerle …