Bacaklarımı Nasıl inceltirim

Bacaklarımı Nasıl inceltirim

Doğa kadınları, yağ doğal olarak basen ve bacaklarda özellikle üst bacaklar birikecek şekilde programlamıştır. Ama bu ancak menopoza kadar devam eder. Menopozdan sonra, kadınlar da, tıpki erkekler gibi, karın bölgesinde yağ biriktirmeye başlarlar. Kadınların hangi bölgelerinden kilo almaya eğilimli olduklarını belirleyen etmenler arasında genlerde vardır.

Eğer ailenizin kadınlarının kilolu kısımları genellikle popolarıysa. Sizde poponuzdan kilo almaya meyilli olacaksınız. Tıpkı bunun gibi kemik yapınızı ve vücut çatınızı da genlerle almanız çok mümkün. Bunlara rağmen vücudunuzdaki yağ oranı genle yada herhangi başka bir yolla geçmez. Vücudunuzdaki fazla ve kiloların tek sorumlusu sizsiniz. Bu fazlalıklara bacaklarınızdaki yağlarda dahil. Kimse özel bir diyet uygulayarak bacaklarını inceltemez.

Eğer bacaklarınızın incelmesini istiyorsanız o zaman bir diyet programı uygulamanız gerekiyor. Yani sadece bu bölgeleri inceltecek basen ve bacak diyeti diye bir diyet bulunmuyor. Bu işe yaradığı söylenen bazı diyetlerde fantaziden öteye gitmiyor. Şunu unutmayın. Ne yağ kasa nede kas yağa dönüşür. Egzersiz kas kütlenizi artırır ama yağı yok etmez.

Kimse hayat boyu kalın bacaklarla yaşamak zorunda değildir. Doğru bir beslenme programı uyguladığınız takdirde bacaklarınız incelecektir. Siz hiç kıtlık çeken insanlar arasında kalın bacaklı birini gördünüz mü. Bu birazda yediklerinizden kaynaklanıyor. Peki bacaklarımın incelmesini nasıl sağlarım. Bunu yapmanın en hızlı ve etkili yolu yüksek miktarda karbonhidrat ve az miktarda yağ içeren bir diyet uygulamaktır.

Günlük aldığınız yağ miktarını günde 30 grama düşürün. Bu 30 gramın en fazla 10 gramı doymuş yağ olsun. Yemeden önce etlerde bulunan yağı iyice ayıklayın. Bol meyve ve sebze yiyin. Esmer ekmek, makarna, pilav, fasulye ve tahıl gibi karmaşık karbonhidratları tercih edin. Egzersiz sağlıklıdır.

Ama abartılı yapmanız istediğinizin tam tersi bir etki yaratacaktır. Kalın bacaklardan muzdarip pek çok kadın soluğu spor salonlarında alarak bu problemlerini egzersizle çözme yoluna giderler. Ancak bu çoğu zaman bacakları inceltmek yerine kalınllaştırır. Bu nedenle egzersizi abartmadan ama düzenli olarak yaparak yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeye konsantre olun.

Unutmayın bacaklarınızı inceltebilirsiniz. Az yağlı bir diyet programı vücudunuzdaki fazla yağı zaman içerisinde kademeli olarak azaltacaktır. Buna bacaklarınız dahildir. Tamamen doğal bir işlemdir ama bir gecede olmasını beklemeyin. Hatta haftalardan ziyade aylarınızı vermeye hazır olun. Ama sonunca başaracaksınız. Azminizden birşey kaybetmeden programı uygulamaya devam edin.

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …