Zayıflatan Zencefil Çayı

Zayıflatan Zencefil Çayı

Zencefilin tıb dünyasında çok önemli bir yeri vardır. Zencefil dünyada tıbbı anlamda 5000 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Mutlaka evimizin olmazsa olmazlarından olması gerekmektedir. Zencefilin en önemli özelliklerinden biri metabolizmamızdaki parazit ve rahatsızlıkları temizleyici ve canlandırıcı özelliğinin olmasıdır.

Hangi diyeti uygularsanız uygulayın mutlaka günde en az 1 bardak zencefil çayı içmeyi unutmayın. Tıb dünyasında faranjite çok iyi geldiği ispatlanmıştır. Çoğu zaman ishal ve mide bozulmalarında çocuklar ve yetişkinler için kullanılmaktadır. Kan dolaşımını arttırmakla birlikte kanımızda temizlik görevi de görmektedir.

Zayıflatan zencefil çayı tarifi
1 litre kadar su içerisine 2-3 tane iri zencefil rendeleyin ve hafifçe kaynatın. Su iyice kaynarken içerisine 3-4 diş taze sarımsak ekleyin ve 5 dakika kadar demlendirin. Çayınız demlendikten sonra içerisine az miktarda bal ve limon ekleyin.

Hanımlar ve beyler burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bu karışıma kesinlikle tatlandırıcı herhangi bir madde katmamalısınız kesinlikle ama. Bu çayı her sabah ve öğlen içebilirsiniz. isteğe göre akşamlarıda içebilirsiniz

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …