Hızlı Zayıflamanın Yolu

Hızlı Zayıflamanın Yolu

Yeni çalışmalar, vücudunuzu kalorileri daha etkili yakabilmesi için kolayca kandırabileceğinizi söylüyor. işte en iyi metabolizma hızlandırıcıları.

B vitamini ve magnezyum stoklayın B vitaminleri dns sentezi, merkezi sinir sistemi, karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında ve enerji üretiminde anahtar oyuncudur. Yeterli oranda alınmazlarsa durgun ve yorgun hissetmenize sebep olur. Vücudunuzun metabolizmasını yavaşlatır. Kronik hastalık riskinizi yükseltirler. B vitaminini diğer vitamin ve minerallerle eşleştikleri ve daha iyi hareket sinerjisine kavuştukları besinlerden temin etmek sizin için daha faydalı olacaktır.

Metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız yüksek magnezyumlu yiyecek tüketiminizi artırmalısınız. Sebzelerden yeşilleri tüketin. Ispanak gibi yeşil sebzeler magnezyum sağlar. Diğer iyi magnezyum kaynakları arasında pisi balığı, baden, kaju, yerfıstığı soya fasulyesi, tam tahıllı gevrekler, yulaf ezmesi ve bakla tohumu vardır.

Doğru atıştırın
Atıştırmak enerjinizi ateşleyerek metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır. Yiyeceğiniz sağlıklı ara öğünler bazen aşırı kilolu olmaya sebep olan ve size kendinizi uyuşuk hissettiren açlık ve aşırı yemek yeme sendromlarınızı engelleyecektir. Bu atıştırmaların arasına fıstık ezmesi ve muz, humus ve havuç veya elma ve az yağlı peynir gibi sağlıklı karbonhidrat ve proteinleri eklemeyi unutmayın. Protein/Karbonhidrat kombinasyonu kan şekeri, enerji seviyesi ve doymuşluk hissini düzene sokacaktır.

Güne akıllı başlayın
Metabolizmanızı hızlandırmayı kafaya koydunuz. O zaman kahvaltınızı ihmal etmeyin. Çalışmalar kahvaltı etmenin metabolizmayı yüzde 10 hızlandırdığını böylece obezite ve diyabet riskini azalttığını kanıtladı. Tam tahıllı kahvaltılık gevrek ve meyveler, tam tahıllı ekmek ve fıstık ezmesi veya yağsız yoğurt ve bir avuç müsli ile sağlıklı bir sabah geçirdiğinize emin olabilirsiniz.

Hız oyunu
Hız oyunu adını verebileceğimiz egzersizler hem metabolizmanızı çok hızlandırır. Hemde egzersizlerinizi daha eğlenceli hale getirir. Yüksek yoğunluktaki kısa aktivitelerle daha az yoğun aktivitelerin birleştirilerek yapılması olan bu oyun yokuş aşağı uzun adımlarla yürüyüşü, hızlıca yokuş çıkma ile birleştirmek olarak örneklendirilebilir. Bu sayede kalbiniz ve kaslarınız oksijeni daha etkili kullanmayı öğrenir. Hem daha fazla kalori yakabilir.

Güç eğitimi
Güç eğitimi ise yaşlandıkça artan yağların ve yavaşlayan metabolizmanın önüne geçmeyi amaçlayan bir süreçtir. Bunların üstesinden düzenli güç veya dayanıklılık eğitimi ile gelebilirsiniz. Dayanıklılık eğitimi kasları güçlenmesi ve sağlıklı hale gelmesi için uyarır. Vücuda güç ve fonksiyon açısından yararlı gelişmeler sağlar.

Kalorileri indirmekten vazgeçin: Vücut mekanizmanızı yakıttan mahrum bırakmak onu yavaşlatmanın en iyi yoludur. Yemek sindirim için gerekli olan enerji metabolizmanızı uyarır. Aldığınız kalorileri indirdiğinizde yiyerek yaktığınız kaloriler dolayısıyla metabolizma hızınız sekteye uğrar. Onu hızlandırmak için yapabileceğiniz en iyi şey vücudunuza gerekli sağlıklı yakıtı sağlamak için ara öğün ve öğünlerinizi aksatmamaktır.

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …