Ağırlık ve Aletli Egzersiz Nasıl Yapılır

Ağırlık ve Aletli Egzersiz Nasıl Yapılır?

Ağırlık ve Aletli Egzersiz Nasıl Yapılır? Son yapılan araştırmalarda akla gelen sorular arasında spor yaparken hangi uygulamaları kullanmak gerekir. Bunun üzerine uzmanlardan gelen bazı bilgiler ile kadınların hangi yönde spor yapmaları belirtiliyor. Uzmanlar ağırlık çalışarak daha hızlı olunabileceğini gibi ancak aynı durumun standart egzersizlerde mümkün olmadığını öne sürüyorlar.

Ağırlık ve Aletli Egzersiz Nasıl Yapılır?

Ağırlık çalışıldığında 30 dakika kadar kısa bir süre içerisinde 175 kalori verilebileceğini ama normal egzersizler ile aynı durumun geçerli olamayacağını savunuyorlar.

Ağırlık aletleri ile çalışıldığında aynı anda birçok egzersizin beraber yapılabildiğini belirtirlerken aletli egzersizler ile sadece belirli kas gruplarının çalıştırılabileceğini söylüyorlar. Ayrıca aletlerle çalışma esnasında herhangi bir yerin incimle şansı oldukça azdır.

Evde spor yapmak çok rahat olsa da, bazı kısıtlamalara sahip. Bu makalede en iyi egzersizleri, gereken fitness aletlerini ve en verimli spor programını bulacaksınız!

Bu makaleden yararlanmak için seviyeniz başlangıç, orta seviye veya ileri seviye olabilir;

Evde spor yapma amacınız yağ yakma, kas yapma veya her ikisi birden olabilir.

Ekipman veya fitness aletleriniz ise hiç olmayabilir, birkaç basit ekipmanınız olabilir veya tam bir spor salonu kurmuş olabilirsiniz.

Eğer Ağırsağlam’ı Yeterince Takip Ediyorsanız Biliyorsunuz Ki, Kas Geliştirmek Veya Güçlenmek İçin En Önemli Faktörler Aşağıdakilerdir:

  • Kaliteli direnç çalışması, zorlanmak ve düzenli olarak zorlanmak için ağırlığı ya da yapılan tekrarı artırmak.
  • Kaliteli, dengeli şekilde fitness beslenmesi, günlük kalori ihtiyacımızı almak.
  • Verimli bir dinlenme süreci ve en az 8 saat uyku.

Ayrıca kontrol et

Kollar için Egzersiz

Kollar için Egzersiz? Kollar için Egzersiz Nedir?

Kollar için Egzersiz? kol Aynanın karşısına geçip kollarınızı incelediğinizde gördüğünüz manzaradan memnun değilseniz yapacağınız egzersizlerle …