Hayıt Çayı Nasıl Yapılır

Hayıt Çayı Nasıl Yapılır

Hayıt suyu ve hayıt çayı tarifi. Hayıt tohumu nasıl kullanılır. Hayıt çayı nasıl yapılır. Hangi tedavide ne kadar hayıt çayı içilir gibi sorularınıza cevap veriyoruz.

Hayıt çayı nasıl hazırlanır
Öncelikle yarım çay kaşığı kadar hayıt tohumu hafifçe ezilir. Ardından 1 su bardağı kadar suda bu ezilmiş hayıt tohumları kaynatılır. 10-15 dakika demlenmesi beklendikten sonra hazırlanan hayıt çayı süzülür ve soğutulmadan içilir.

Hazır hayıt çayı
Hayıt çayı hazır sallama çay olarak da satılmaktadır. Hazır aldıysanız 1 süzen poşeti 1 fincan sıcak su içinde 5 dakika kadar demledikten sonra içiniz.

Hayıt tohumu nasıl kullanılır. Hangi tedavide ne kadar hayıt çayı içilir Menopoz dönemlerinde sabah ve akşamları birer süzen poşet içilir. Adet sancıları için içilecekse adet döneminden birkaç gün önce içilmeye başlanır ve günde 1 süzen poşet içilir. Adet dönemi süresincede günde 1 süzen poşet içilmeye devam edilir.

Kısırlık tedavisi için içilecekse kısırlık sorunu olan kadın 3 ay boyunca sabahları ve akşamları birer süzen poşet içmelidir. Adet düzenli duruma geldikten veya hamile kalındıktan sonra artık içilmez. Adet düzensizliği için içilecekse regl başlamadan birkaç gün önce içmeye başlanır.

Günde 1 süzen poşet içilir ve regl süresincede içilmeye devam edilir. Hayıt çayının tadı biraz kötü olabilir ancak adet sancıları, adet düzensizliği, kısırlık ve menopoz dönemi sorunları için oldukça faydalı olduğu unutulmamalıdır.

Ayrıca kontrol et

Goji Berry Faydaları Nelerdir

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Goji Berry Faydası?

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Çin, Tibet, Moğolistan gibi ülkelerde uzun yıllardır bilinen bir bitkidir. Tam …