Şerbetçi Otu Faydası Nedir

Şerbetçi Otu Faydaları, Şerbetçi Otu Faydası

Şerbetçi Otu Faydası, Şerbetçi Otu nedir, Şerbetçi Otu, Şifacı otu tırmanıcı bir bitkidir ve bu yönüyle asmaya benzemektedir. 7,5 metreye kadar uzayabilmektedir. Bitkinin kullanılan kısmı, çiçekleridir. Kış mevsiminde bir kısmı ölür, gelecek yıl, kökünden yeni sürgün çıkar. Kendirgiller familyasından olan bu bitkin bir çok faydası bulunmaktadır. Bu bitkinin asıl kullanım alanı bira yapımıdır. Bira, bitkinin dişi kısmından yapılmaktadır. Bu amaçla özellikle Bilecik ve Bursa da bitkinin üretimi yapılmaktadır. Avrupa da da bira yapımı için şerbetçi otu üretilmektedir. Ancak, Şerbetçi otu kendi kendine doğada da yetişmektedir. Eylül ve ekim aylarında toplanır. Bitkinin erkeği başka dişisi başka yerde yetişir.

Şerbetçi Otunun Faydaları

 • Özellikle göğüsleri büyütücü etkisiyle bayanlar tarafından bu amaç için sıklıkla tercih edilir.
  İştahı açıcı etkisi vardır.
  Uykusuzluğu giderir.
  İdrar söktürerek, vücutta bulunan ödemin atılmasını sağlamaktadır.
  Kanı temizler.
  Sinirleri yatıştırır. Sinir sistemini onarır.
  Vücuda kuvvet verir.
  Midedeki ağrıları giderici özelliği vardır.
  Bayanların, adet düzensizliklerini gidermektedir.
  Romatizma ağrılarını ve böbrek sancılarını azaltır.

Şerbetçi Otunun Faydaları İçin Kullanımı Nasıldır

Şerbetçi otu çayı yapılarak kullanılmaktadır. 1 tatlı kaşığı şerbetçi otuna 1 bardak kaynar su koyularak 10- 15 dakika demlenmeye bırakılır. Günde bir bardak tüketilmelidir. Fazlası zararlı olabilmektedir.

Şerbetçi Otunun Faydaları arasında olan göğüs büyütme özelliği için kullanımı şu şekildedir.

Şerbetçi otu sıcak suda kaynatılıp öldürüldükten sonra robottan çekilerek sıvı hale gelmesi sağlanır. Daha sonra hazırlanan bu sıvıya yağsız vücut kremi eklenir. Hazırlanan karışım krem kıvamında olmalıdır. Bir gün boyunca dinlenmeye bırakılır. Kullanımdan önce göğüsler ıhlamur ile ovulursa daha iyi sonuçlar alınır. Hazırlanan karışım göğüslere sürülür. Arzuya göre şerbetçi otu sürüldükten sonra göğüsler, streç film ile sarılabilir.

Göğüsleri büyütmek için kremin yanı sıra çayı demlenerek de bitkiden bu anlamda fayda sağlanabilir. Yahut her ikisi de aynı anda yapılabilir. Ancak şerbetçi otunun tadı acı olduğundan içmeye alışmak, biraz zaman isteyecektir. Bu acılığı azaltmak için şeker katılarak veya çayın içine lavanta veya melisa çayı karıştırılarak da tüketilebilir Böylece; şerbetçi otunun acı tadının yumuşaması ve hoş kokması sağlanabilir.

Ayrıca kontrol et

Probiyotik Yoğurt ve Probiyotik Yoğurt Faydaları

Probiyotik Yoğurt ve Probiyotik Yoğurt Faydaları Bağırsaklarımızdaki yararlı organizmalar probiyotik bakteriler olarak adlandırılmaktadır. Probiyotik bakteriler …