Şerbetçi Otu Faydası Nedir

Şerbetçi Otu Faydası Nedir? Şerbetçi Otu Neye İyi Gelir?

Şerbetçi Otu Faydası Nedir? Şerbetçi Otu Faydası, Şerbetçi Otu nedir, Şerbetçi Otu, Şifacı otu tırmanıcı bir bitkidir ve bu yönüyle asmaya benzemektedir. 7,5 metreye kadar uzayabilmektedir. Bitkinin kullanılan kısmı, çiçekleridir. Kış mevsiminde bir kısmı ölür, gelecek yıl, kökünden yeni sürgün çıkar. Kendirgiller familyasından olan bu bitkin bir çok faydası bulunmaktadır. Bu bitkinin asıl kullanım alanı bira yapımıdır. Bira, bitkinin dişi kısmından yapılmaktadır. Bu amaçla özellikle Bilecik ve Bursa da bitkinin üretimi yapılmaktadır. Avrupa da da bira yapımı için şerbetçi otu üretilmektedir. Fakat, Şerbetçi otu kendi kendine doğada da yetişmektedir. Eylül ve ekim aylarında toplanır. Bitkinin erkeği başka dişisi başka yerde yetişir.

Şerbetçi Otunun Faydaları

 • Özellikle göğüsleri büyütücü etkisiyle bayanlar tarafından bu amaç için sıklıkla tercih edilir.
  İştahı açıcı etkisi vardır.
  Uykusuzluğu giderir.
  İdrar söktürerek, vücutta bulunan ödemin atılmasını sağlamaktadır.
  Kanı temizler.
  Sinirleri yatıştırır. Sinir sistemini onarır.
  Vücuda kuvvet verir.
  Midedeki ağrıları giderici özelliği vardır.
  Bayanların, adet düzensizliklerini gidermektedir.
  Romatizma ağrılarını ve böbrek sancılarını azaltır.

Şerbetçi Otunun Faydaları İçin Kullanımı Nasıldır

Şerbetçi otu çayı yapılarak kullanılmaktadır. 1 tatlı kaşığı şerbetçi otuna 1 bardak kaynar su koyularak 10- 15 dakika demlenmeye bırakılır. Günde bir bardak tüketilmelidir. Fazlası zararlı olabilmektedir.
Şerbetçi Otunun Faydaları arasında olan göğüs büyütme özelliği için kullanımı şu şekildedir.

Şerbetçi otu sıcak suda kaynatılıp öldürüldükten sonra robottan çekilerek sıvı hale gelmesi sağlanır. Daha sonra hazırlanan bu sıvıya yağsız vücut kremi eklenir. Hazırlanan karışım krem kıvamında olmalıdır. Bir gün boyunca dinlenmeye bırakılır. Kullanımdan önce göğüsler ıhlamur ile ovulursa daha iyi sonuçlar alınır. Hazırlanan karışım göğüslere sürülür. Arzuya göre şerbetçi otu sürüldükten sonra göğüsler, streç film ile sarılabilir.

Göğüsleri büyütmek için kremin yanı sıra çayı demlenerek de bitkiden bu anlamda fayda sağlanabilir. Yahut her ikisi de aynı anda yapılabilir. Ancak şerbetçi otunun tadı acı olduğundan içmeye alışmak, biraz zaman isteyecektir. Bu acılığı azaltmak için şeker katılarak veya çayın içine lavanta veya melisa çayı karıştırılarak da tüketilebilir Böylece; şerbetçi otunun acı tadının yumuşaması ve hoş kokması sağlanabilir.

Şerbetçi Otunun Faydaları Nelerdir?

Kadınlar tarafından en çok şikâyet edilen konulardan biri olan göğüs büyütme şerbetçi otu sağlanabilir. Şerbetçi otu kullanımı kadınların vücudunda östrojen hormonunun salgılanmasında artış sağlar ve bunun sonucunda da göğüslerde büyüme görülür.

• Uykusuzluğa iyi gelir
• Sinirleri yatıştırır
• Gerginlik, sinirlenme hali ve heyecana karşı yatıştırıcı etkisi gösterir
• Sakinleştiricidir
• İştah arttırır
• İdrar söktürücüdür
• Ödem attırır
• Hazımsızlığa iyi gelerek sindirimi rahatlatır
• Adet düzensizlerine iyi gelir
• Kolesterolü düşürür
• Bağırsakları rahatlatır
• Romatizma ağrılarına iyi gelir
• Vücudu güçlendirir
• Kanı temizler
• Midenin öz suyunu arttırarak sindirime yardım eder
• Prostat kanseri, meme kanseri ve yumurtalık kanseri gibi birçok kanser türlerine karşı fayda sağlar.

Şerbetçi Otunun Zararları Nelerdir?

Her şeyde olduğu gibi şerbetçi otu kullanımında da aşırıya kaçmamak gerekir, Şerbetçi otu doğal ve faydalı olsa da önerilen şekilde kullanılmadığında ciddi sorunlara neden olabilir.
Şerbetçi otunun hormonal dengeye oldukça fazla etkisi bulunur. Bu yüzden tüketimde aşırıya kaçılırsa vücutta tüylenme ve cinsel isteksizlik gibi sorunlar yaratabilir. Şerbetçi otu göğüs bölgesine fazla sürülürse meme kanserini sebep olabilir. Ayrıca, göğüs kisti ve yağ bezesi gibi sorunlar da yaşatabilir. Mide bulantısı ve baş dönmesi diğer zararları arasındadır. Hamilelik ve emzirme döneminde de kullanılmamalıdır.

Şerbetçi Otu Nasıl Kullanılır?

Şerbetçi otunun faydalarından yararlanmak için çay haline getirilerek içebilirsiniz. Bir bardak kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı şerbetçi otu atın ve 15 dakika kadar demleyin. Demlendikten sonra içebilirsiniz ancak günde1 bardaktan fazla tüketilmesi zararlı verebilir.

Şerbetçi Otu İle Göğüs Büyütülür mü?

Şerbetçi otu hormonal etkiler gösterdiği için göğüs büyütme konusunda da etkilidir. Göğüs büyütmek için 1 yemek kaşığı şerbetçi otuna yeteri kadar su ekleyip kaynatın. Kaynadıktan sonra şerbetçi otunu robottan geçirin ve krem kıvamına getirin. Krem kıvamındaki şerbetçi otunun üzerine bir miktar yağsız krem ekleyip karıştırın. Bu karışımı bir gece bekletip dinlendirin. Ertesi gün hazırlanan krem göğüslere sürülür.

Ayrıca kontrol et

Probiyotik Yoğurt ve Probiyotik Yoğurt Faydaları

Probiyotik Yoğurt ve Probiyotik Yoğurt Faydaları

Probiyotik Yoğurt ve Probiyotik Yoğurt Faydaları? Bağırsaklarımızdaki yararlı organizmalar probiyotik bakteriler olarak adlandırılmaktadır. Probiyotik bakteriler …