Selülitlerden Kurtulmak

Selülitlerden Kurtulmak

Peşimizi bırakmayan selülitler. Selülitsiz bir vücut hayal değil.Selüllitin nedenleri ve kalıcı çözüm yollarını öğrenmek için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz Selülit dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir problemdir.Çok zayıf kişilerde de selülit olabildiği çok kişi tarafından bilinmektedir.Selülitin nedenleri ortadan kaldırılmadan selülite çözüm bulunmuş sayılamaz.Selülite bir de şu açıdan bakalım. Günümüzde, anneannelerimizde babannelermizde yaşlarına rağmen selülit çok az görülüyor.

Oysa daha 18 yaşında bri genç kızda bile selülilit problemi çoğunlukla ortaya çıkmakta.Peki niye yaşlılarda geçnlere oranla daha az görülür bu selülit Cevap çok basit aslında günümüzün hareketsiz yaşam biçimi ve işlenmiş gıdalardan oluşan beslenme alışkanlığımız en büyük iki nedendir selülit oluşumuna.Eskiden çamaşır makinası elektrik süpürgesi mi varmış dediğinizi duyar gibiyiz.Evt doğru, teknolojinin getirdiği kolaylıklar modern insanı her geçen gün daha da hareketsiz bir yaşama şekline itiyor adeta.

Peki sorun ortada genç yaşta estetik görünümü hatta sağlığı bozulmuş girintili çıkıntılı bir deri iken yani selülitin bir çaresi yokmu? Çok mu zor bu selülitten kurtulmak? Estetik yöntemleri bir kenara bırakıyoruz.

Doğal ve kalıcı olandan yanaysanız işte size selülitten kurtulma yolları

1. Günde 8 bardak su için. Hatta içebilyorsanız daha fazla bile olabilir.Yaz aylarında terleme yoluyla daha çok su atıldığından çok su içmek gerekir.

2. Çay, kahve ve kola gibi kafeinli içecekleri mümkün olduğunca az tüketilmeli.

3. Alkolden ve sigaradan uzak durun.

4. Tuz tüketimini azaltmalı sofrada tuzluk bulundurulmamalı yemeklere fazla tuz atılmamalı.Turşu, salamura gibi tuzlu konserve yiyeceklerden uzak durulmalı.

6. Fırında pişirme,ızgara ve haşlama yöntemlerini kulllanmalı, kızartma ve kavurmadan kaçınılmalıdır.

7. Abur cuburlarla ve işlenmiş gıdalarla beslenilmeli (çikolata,bisküvi,cips..)

8. Düzenli egzersiz yapmak selüliti önleyen ve yok eden en önemli önlemdir.Haftada en az 3 kez 45 dakika esneme,kardiyovasküler egzersiz ve sıkıştırma egzersizleri yapmak selüliti önemli derecede azaltır.

9. Yüzme de bir çok kası çalıştırdığından selüliti önler.

10. Egzersiz yapamayanlar günde yarım saat tempolu yürüyüş yapmalıdır.

11. Kilonuzu belli bir seviyede tutun.Hızlı kilo alıp vermek selülitleri

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …