Sabah Egzersizi Nedir

Sabah Egzersizi Nedir? Sabah Egzersizi Nasıl Olur?

Sabah Egzersizi Nedir? Sabahları erken kalkan biri değilseniz ve uyanmakta çok zorlanıyorsanız, kahvenizi içmeden önce uyanmak ve zinde hissetmek için bu egzersizleri yapabiliriz. işte sabah egzersizine hazırlanmanızı sağlayacak öneriler Sabahları mutlu uyanmanız için bir alarm seçin. Her zaman uyanmak için kurduğunuz alarmı değiştirin. Sizi motive edecek bir seçim yapın. Saatinizin böyle bir özelliği yoksa beğendiğiniz melodisi olan bir saat alın.

Sabah Egzersizi Nedir? Sabah Egzersizi Nasıl Olur?

Sabah Egzersizi Nedir1Yatmadan önce egzersiz kıyafetlerinizi hazırlayın. Havaya uygun se çimler olmasına özen gösterin. Hergün aynı zamanda uyanın. Egzersiz yapmasanız, sadece gazete okusanız bile saatinizi değiştirmeyin. En azından vücudunuz aynı Saatte uyanmaya alışmış olur.

Yeterince zamanınız yoksa oyalanmayın. Evden yürümek için çıktığınızda sevdiğiniz yerleri tercih edin. Uyanın, giyinin ve dışarı çıkın.

egzersizden önce yemek yemeyin. Ne kadar az yerseniz o kadar formda kalıp zayıflayabileceğinizi düşünün. Mideniz doluyken 5 km koşamazsınız. Egzersizden önce midenizi rahatlatacak muz, pirinç patlaklı, çerezli çikolata, tost ya da yoğurt yiyebilirsiniz.

Tek başınıza egzersiz yapmaktan zevk almıyorsanız arkadaşlarınızla egzresize kalkın. Grup oluşturun, program yapın. Farklı, alternatif egzersizler deneyin.

Kendi egzersiz planınızı ve fitness hedeflerinizi oluşturun. Ne kadar ileri gidebileceğinizi kendiniz bilebilirsiniz. Tüm bunları deneyin ve sonuçlarını görün. Hemen şimdi alarmınızı kurmaya ne dersiniz?

Bunlara Dikkat

Yapılan araştırmalar bir şeyin alışkanlık olabilmesi için 21 gün geçmesi gerekiyor. Bu durum kişiden kişiye değişebilir. uyku düzeni değişikliğinize alışmanız 2 ila 8 hafta sürebilir. Bu değişikliğin sizi etkilemesine hazır olun. Sonrasında daha rahat hissedeceksiniz. Eğer gece egzersizlerini seviyorsanız karanlıkta görünmenizi sağlayan kıyafetleri deneyin.

Sabah Sporu Hareketleri ve Programı

Sabah sporu ağırlıkla evde yapılır ancak sahil, park, orman gibi bir alanın yakınında yaşıyorsan, sabah sporunu açık alanda da uygulayabilirsin. Her gün uygulayarak büyük fayda sağlayabileceğin basit ama etkili sabah sporu hareketleri ise şöyle sıralanabilir.

Evde Sabah Sporu Hareketleri

Isınma: Ne zaman ne amaçla olursa olsun, spora başlamadan önce mutlaka ısınman gerekir. Vücudun ısınmadan önce uygulayacağın spor hareketleri, beklediğin etkiyi yaratmaz ve sana sakatlık olarak geri dönme riski çok fazladır. Bu nedenle sabah sporuna başlamadan önce yerinde koşu, bisiklet ve zıplama hareketleriyle vücudunu ısıtman önerilir. Esneme ve germe hareketleriyle ısınmayı tamamladıktan sonra diğer adımlara geçebilirsin.

Ayrıca kontrol et

Kollar için Egzersiz

Kollar için Egzersiz? Kollar için Egzersiz Nedir?

Kollar için Egzersiz? kol aynanın karşısına geçip kollarınızı incelediğinizde gördüğünüz manzaradan memnun değilseniz yapacağınız egzersizlerle …