Paulo Coelho Veronika Ölmek istiyor Kitabının Özeti

Paulo Coelho Veronika Ölmek istiyor Kitabının Özeti

Paulo Coelho Veronika Ölmek istiyor Kitabının Özeti Kitabın konusu veronica adındaki bir kadının ilaç içerek intihar girişiminde bulunması ve bu Girişim sırasında kalbinin rahatsızlaşması sonucu bir haftalık ömrü kalması ve kalan zamanını akıl hastahanesinde nasıl geçirdiği anlatılmaktadır.

Paulo Coelho Veronika Ölmek istiyor Kitabının Özeti

Veronika bir manastırda oda kiralar. Dört kutu hap içerek intihar eder. Kendisini intihar girişiminde bulunmasının nedenini iki nedene bağlıyordu.birinci neden yaşamındaki herşeyin hep aynı olması ve gençliğinin sona ererek yaşlanmaya başlamasından korkması. İkinci neden isedaha felsefiydi. Veronika gazete okuyan, televizyon seyreden, dünyada olup bitenlerden haberdar birisiydi, ona göre her şey yanlıştı ve kendisi herhangi bir şeyi düzeltebilecek durumda olmadığını düşünmesiyle aciz olduğu duygusunu gütmesidir.

Bir rahibe tarafından hastaneye kadırılır ve midesi yıkanır. Kalbine içtiği ilaçlar zarar verir ve bir haftalık ömrü kalır. Vilette akıl hastanesine yatırılır. Veronika burada yeni arkadaşlarla tanışır ve piyano çalmaya başlar. hastanede yatan eduard adında bir kişiye aşık olur. Son gününde hastanenin dışında zamanını geçirerek ölmek istediğini doktorlara söyler. Fakat doktorla buna izin vermez.

Akşam olduğunda eduard ile birlikte hastaneden kaçar. Kentin en pahalı lokantasına giderler. En güzel yemeklerini ısmarlarlar ve en pahalı şarapları içerler yüksek sesle konuştukları ve uygunsuz davrandıkları için garson tarafından dışarıya atılırlar. Onlar da kentin dışındaki boş bir tepeye tırmanırlar. Burada ikisininde uykusu gelir ve toprağın üstüne uzanırlar. sabah olduğunda veronika ölmemişti ve hala yaşamaktaydı. Hastanadeki doktorların düzenli verdiği ilaçlar veronikayı ölümden kurtarmıştır.

Kitabın Ana Fikri

Hayatta ne kadar zorluklarla karşılaşsak bile yaşam sevincimizi asla kaybetmemeliyiz.

Kitaptaki Olayların ve Şahısların Değerlendirilmesi

Veronika hayatta hep aynı şeyleri yapmaktan bıkmış ve yaşlanmaktan korkmuş korkan birisidir.

Kitap Hakkında Şahsi Görüşler

Kitabın konusu intihar etmek, ölüm ve akıl hastalıkları olduğu için okuyucuyu karamsar düşüncelere itmektedir.

Kitabın Yazarı Hakkında Bilgi

Paulo coelho rio de janeiroda doğdu. roman yazarlığına başlamadan önce, oyun yazarı, tiyatro yönetmeni ve sevilen bir şarkı sözü yazarı idi. 1988 Yılında yayınlanan üçüncü kitabı simyacı coelhoyu en çok okunan çağdaş yazarlardan biri yaptı. Öteki kitapları brida, valkürler ve piedra ırmağının kıyısında oturdum, ağladım. Simyacı kıriki ülkede yayınlandı, yirmi altı dile çevrildi.

Ayrıca kontrol et

Yakup Kadri Karaosmanoğlu Kiralık Konak Kitabının Özeti

Yakup Kadri Karaosmanoğlu Kiralık Konak Kitabının Özeti

Yakup Kadri Karaosmanoğlu Kiralık Konak Kitabının Özeti Kitabın konusu kitapta nesiller arasındaki çatışma yansıtılmıştır. Nesiller …