Ne Kadar Tuz Tüketilmeli

Ne Kadar Tuz Tüketilmeli

Amerikan Medikal Birliği önümüzdeki 10 yıl içerisinde kalp hastalıkları ve yüksek kan basıncını azaltmak için, yiyecek üreticilerini ve fast food restoranlarına yüzde 50 oranında tuzu azalttırmaktır

Tuz, nerede
Public interest’te Center of Science ‘e göre, Amerikalıların tuz girişinin ortalama % 77’i işlenmiş ve restoran yiyeceklerinden gelir. Tuzluklardan eklenen % 6 ‘sını karşılaştırın doktorların niçin tuzu azaltmaları gerektiğini anlarsınız. Tuzluklarınızı pencereden aşağıya atabilirsiniz fakat bu ortalama tuz girişinde bir etki yaratmaz.

Tuz rehberi
Amerikan Kalp Kurumu, her gün en fazla 1 yemek kaşığı tuz tavsiye ediyor. Her porsiyonda, 480 miligram sodyumdan daha fazlasını içeren yer yiyecek, yüksek sodyum içeren yiyecek olarak düşünülebilir ve bu yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bir günde üç öğün yemek yiyorsanız her öğünde toplam sodyum girişiniz, 800 mm’den daha az olmalıdır. Sodyumu atıştırmalara ekleyin ve niye çoğu insanın 2 veya 3 kere tavsiye edilen miktarı aldığını anlamak daha kolay olur.

5 Şok Edici Sodyumlu Yiyecek
Patates cipslerinin yüksek oranda tuz içerdiğini biliyorsunuz fakat bu yiyeceklerdeki tuz bileşenini hiç düşündünüz mü

Peynir seçeneklerini karşılaştırın ve ne kadar tuz içerdiklerine dikkat edin Sabah kahvaltısı gevreklerinin sodyum açısından yüksek olduğunu ki biliyordu? Sodyum içeriğini kontrol etmek için en sevdiğiniz sabah kahvaltısı gevreğinin etiketini okuduğunuzdan emin olun Salata sosları ve kızarmış tavuklara dikkat edin.

Sonuç
Yiyeceği satın almadan önce etiketi okuyun, “günlük yüzde değeri” sütununda, sodyum içeriklerine dikkat edin. Benzer gıdaları karşılaştırmak basit, hızlı ve kolay. Evde yemek yemek, sodyum girişinini azaltmak için en iyi yoldur

Ayrıca kontrol et

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir?

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir? C vitamini veya askorbik asit, en etkili ve güvenilir besinlerden …