Kalori Sınırlamasında Alınması Gereken Önlemler

Kalori Sınırlamasında Alınması Gereken Önlemler

Bir kalori sınırlaması ortaya koymak için kiloyu 25 yaştaki ağırlık olarak düşünerek kaloriyi yavaş yavaş % 25 den 10&#8242a in­dirmek gerekir. Bu tip örnekler bir anda, risksiz ve sık sık zor­luk çıkarmadan gerçekleşmez özellikle yemeği hesaplamak ge­rekir

Olası sorunlar arasında en çok karşılaşılanlar şunlardır
Besinlerde yanılma riski, çok az yendiğinden zorunlu ola­rak iyi besinler seçilmesi gerekir, yoksa yetersiz beslenme riski büyür ve sağlığı tehdit edebilir. Araştırmamızın ama­cı tersine döner.

Tamamen az kalorili yeme riski Okinavva modelinde be­sinlere bu bakış açısıyla yaklaşılmaz. Daha az kalorili ye­memek, zengin olan daha az kalori taşıyan gıdalar yemek.

Vitaminler, mineraller ve diğer önemli elemanlardan pro­teinler, yağlar) yoksun olarak beslenmenin riski Böyle olduğunda beslenme tam olarak sağlanmaz. Günde 1800 kalorinin altında beslenmeyi alışkanlık haline getirdiği­mizde yetersiz beslenme kaçınılmaz olarak büyür. Ne ya­zık ki aşırı fakirleşmiş tarım, karmaşık metotları, tartışılan gıdalar klasik (sonuçları garantili olmayan) beslenme alışkanlığımızı değiştirmemiz ve Okinavva’nın ilkelerine saygı duymamız gerekir (her şey garantilidir) Not Hayal ettiğiniz gibi adanın asırlıkları tamamlayıcı gıda almamak­tadırlar.

Uzun vadede sıkı bir kalori kısıtlaması izlemeye erişmek güçtür, sosyal uzlaşma açısından da bu olmayacaktır. Kı­zartma dolu bir tabağı dışlamak ve bu lezzetli şeye, tatlı olarak da çikolatanın sunulduğu bir lezzete hayır demek hiç de kolay değildir.

Zayıf olma riski. incelmek ya da ince kalmak aşırı ölçüde zayıflamak demek değildir Gerçekten kemik üzerine ya­pışmış bir deri hiç de seksi değildir ve sağlık için de iyi de­ğildir. Cinsellik hormonlarını örnek verecek olursak (ister kadın ister erkek olsun) eğer vücutları aşırı yağsızsa bu hormonlar kötü çalışırlar.

Can sıkıntısı ve yorgunluk riski. Kalori kısıtlamasına daya­nan bir yaşam, diğer bir anlamıyla koruyucu bir yaşam he­men hemen hiçbir çekicilik sunmaz.

Okinavva’nın ilkelerinde bu risklerin hiçbirine yer yoktur, çünkü kullanılan gıdaların hepsi çok hafif (az kalorili), ama vita­minler, mineraller, proteinler vb. olarak çok zengindir. idealdir­ler de. Ve burada şimdi güzel bir haber verelim Daha az yiye­rek kalori kısıtlaması ilişkisini otomatik olarak sağlayabilirsiniz. Kısacası, hamburger, kızartmalar, dondurma, şeker verilen bir beslenme deneyi sonucunda denekler tam olarak 3000 kalori al­dılar. Aynı deneklere daha yüksek kalitede ve doyurucu başka bir beslenme şeması daha sunuldu, gönüllüler tam 2500 kalori aldılar. Bu kıyaslama oldukça ilginçtir, bir taraftan daha az yiye­rek 500 kalori azaltılabilir, diğer taraftan katılımcılar çabalama­dan azaltılır, gıda kalitesi bir rejimin başarısında kesinlikle önemli bir faktördür

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …