Menopozda Meditasyon

Menopozda Meditasyon

Menopoza giren bazı kadınlar, yaşadıkları değişikliklerden korkarlar özellikle de, onlara destek olacak kimseleri yoksa… Yaşadığımız stresi hafifletmek için meditasyon yapmak çok yararlıdır. Meditasyon insanı sakinleştirir. Özellikle menopozun getirdiği günlük sıkıntılardan kurtulmak amacıyla belirli yöntemler kullanılarak derin bir fiziksel ve ruhsal rahatlama sağlar. Meditasyon sempatik sinir sistemini rahatlatıp, değişimin getirdiği endişe ve stresi azaltır. Ayrıca terlemeyi azaltır, hızlanmış nabzı ve yüksek tansiyonu düşürür ve gergin kasları gevşetir. Tüm bunlar kalp damar hastalıklarının bir parçasıdır.

Tüm ilginizi kendinize odakladığınızda, ya da, kendinizi çok rahat hissettiğinizde meditasyona benzer duygular yaşayabilirsiniz. Tüm meditasyon yöntemleri insanların rahatlamasını sağlayan dört temel özelliğe dayanır.
Sessiz bir ortam
Zihinsel bir araç olarak kullanacağınız bir sözcük veya, bir tekerleme. (Transendental meditasyonda mantra veya, bir dua da okunabilir)
Edilgen bir tutum
Rahat bir ortam

Menopozdayken günde bir iki kez bu rahatlama yöntemini uygularsanız kendinizi çok daha rahat, sakin ve iyi hissedeceksiniz.

Diğer yöntemler arasında Zen meditasyonunda ve yogada olduğu gibi solumanız üzerine odaklanma vardır. Mum ışığına, yaprağa veya, duru suya dikkatinizi verebilirsiniz. Tüm bu yöntemlerin hedefi gerginliği gidermek için, hafif bir uyku hali getirerek içinizin sakin ve doğayla uyum içinde olmanızı sağlamaktır. Özellikle uyku sorunu olan menopozdaki kadınlara çok iyi

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …