Kuru ciltler için maske önerileri

Kuru Ciltler için Maske Önerileri

Genelde çoğu insanın cilt yapısı kurudur. Kuru ciltlerde insan üzerinde hem psikolojik olarak hem de görünüş bakımından huzursuz edebilmektedir. Kuru ciltler için pek çok kimyasal çözümler bulunmaktadır. Ancak bu uygulamalar sağlık açısından zararlı olmakla beraber cilt üzerinde kalıcı hasarlara neden olabilmektedir. Bu yüzden sizler için aşağıda doğal ve evde uygulayabileceğiniz kuru cilt maske önerileri bulunmaktadır.Kuru ciltler için kullanılabilecek bal maskesinin yararları

Cildinizin nemlenmesini sağlamakla beraber, nemlenmesini sağlayarak hücrelerin yenilenmesini sağlar. Cildi adeta sünger yüzeyi misali yumuşamasını sağlar. Cilt gerginliği isteyenler için, olmazsa olmaz bir maske tarifidir. Üstelik cilt üzerinde iltihabı bulunan kişilerde, iltihapların kurumasını sağlar ve geçirir. Kısacası, bal bir cilt için olmazsa olmaz diyebiliriz!

Bal ile değişik tarifleri uygulayarak, değişik sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Aşağıda sizler için sunulmuş ballı maske tarifleri bulunmaktadır. Size uygun olanı seçerek hemen uygulayabilirsiniz.
Kuru ciltler için; sütlü bal maskesi

Hazırlayacağınız maskenin etkili olmasını istiyorsanız, iki kaşık balı, iki kaşıt süt ile karıştırın.Göz çevrelerinize değdirmeden, boyun bölgeniz dahil olmakla beraber yüzünüzün her yerine sürün. Maskeyi 15 dakika sonra temizleyiniz. Temizleme sonucunda cildinizde ki farkı görmeye başlayacaksınız.

Maskeyi yüzünüzde 15 dakikadan fazla tutmayınız.Kuru ciltler için; yumurtalı bal maskesi

Eğer yüzünüzün nemlenmesine ihtiyacınız var ise, bir kaşık balı bir kabın içerisine koyun ve bir adet yumurta akını dökerek karıştırın.Göz çevrelerinizi atlayarak, boynunuz dahil olmakla beraber yüzünüzde tek bir nokta dahi bırakmadan maskeyi sürünüz.Maskeyi sürdükten sonra, 15 dakikalık süre dolunca ılık bir su yardımıyla, yumurtalı bal maskesini uyguladığınız bölgeyi temizleyin.

Musluk suları genel olarak cildin yıpranmasını kolaylaştırmaktadır. Bu yüzden musluk suyu yerine, temizleme işlemlerini yaparken hazır, yumuşak sular kullanmanız yararlı olacaktır.Tüm işlemleri uyguladıktan sonra, nemlendirici bir krem sürmeniz etkisini daha da arttıracaktır.

Kuru ciltler için; gliserinli bal maskesi
Eğer cildinizin daha genç ve daha canlı görünmesini istiyorsanız, bu maskeyi uygulayabilirsiniz.Bir yemek kaşığı balı bir kabın içerisine dahil ettikten sonra, sırayla bir adet yumurta beyazı, bir çay kaşığı gliserin ve son olarak ¼ fincan tutarında ki unu kabın içerisine koyarak, kıvama ulaşıncaya dek karıştırın.Diğer maskelerde olduğu gibi, göz çevrenize değdirmeden yüzünüzde ki bütün bölgelere sürünüz.Maskeyi sürdükten 15 dakika sonrasında temiz ve ılık bir su ile güzelce temizleyip durulayın.

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …