Hayatınızı Değiştiren Beş Yiyecek

Hayatınızı Değiştiren Beş Yiyecek

Mide problemleri özellikle kadınlar arasında önde gelen bir sağlık şikayeti oldu. Yazar Sorai Stuart, onun bu yolla olmak zorunda olmadığını söyledi Dr. Stuart, “başlıca yiyecekler karıştırılırken, sağlık sorunlarına sebep olan sindirim problemleri oluşturabilir” diyor. “Fakat yiyeceklerinizi nasıl birleştireceğinizi bilirseniz, ülser, hazımsızlık, mide yanması, bulantı ve tüm diğer şikayetlerin çokluğu giderilecektir

Dr. Stuart, kendinizi aniden daha iyi hissedeceğinizi söylediği yemenin 5 kuralını bir araya getirdi. “Bu değişikliklerin herhangi biri sağlığınızı geliştirecek” dedi.

Fazla et ve patates yok
Dr Stuart, “hayvansal proteinleri ve tahılları ya da nişastayı karıştırmayı önleyin” diye öneriyor. “Vücut, tahıllar ve nişasta için başka, proteinleri ayrıştırmak için başka enzimler kullanır bu nedenle, onların karıştırılmasıyla bir rahatsızlık olur.” Sığır eti ya da tatlı patates yerine, sebzeli et yemeyi deneyin ve nişastayı geçin ya da onu tek başına et yemeği olmadan yiyin.

Vücudunuzun sindirim sistemini daha açık yapmak etkilidir diyor “A Healthier You”nun ortak yazarı Eileen Silva. “Kilosuyla uğraşan çoğu insan zayıf sindirim sistemine sahiptir. Yemek yeme yolunuzu basitleştirmek yardımcı olabilir” diyor Silva.

Meyve tek başınadır
Ona gelen hastalarından bazılarının başlıca meyve tiplerine alerjileri olduklarını söylediklerini belirten Dr. Stuart, “meyveler hızlı sindirilen yiyeceklerdir” diyor. “Onlara meyve tüketimlerini sordum ve yemekten sonra genellikle, tüm diğer yiyeceklerle midede karışması anlamına gelen, bir elma ya da muz yiyorlar ve sindirim yavaşlatılıyor.” Meyveyi yemekten en az 1,5 saat önce ya da yemek aralarında atıştırmalık gibi yemelerini tavsiye ediyor.

Sağlık koçu ve aynı zamanda interaktif DVD “Diets Dont Work”ün interaktif yaratıcısı Jennifer Tuma, sadece yerel bölgemizden yediğimiz meyvelerin yardımcı olabileceğine inanıyor. Söylediğine göre “Vücutlarımız çevremizdeki topraklara özgü yiyecekleri sindirmek üzere tasarlanır”. Dr. Silva, meyvelerin kan şekeri seviyelerini sabit tutmak ve yemek zamanı yaklaştıkça aşırı yemeyi azaltmak için büyük bir yemek arası atıştırmalığı olduklarını vurgular.

Yiyeceğinizi ıslatmayın
Yemekten 1,5 saat önce bir bardak suyu mideye indirmek, kendinizi gerçekten acıkmamışken yemekten uzak tutmanın tipik bir yoludur ve Dr. Stuart bunun iyi bir fikir olduğunu söylemektedir çünkü, yemek boyunca tatlandırılmış içeceklere karşı tavsiyelerde bulunmaktadır. “Çiğneme yiyeceğin geldiği mesajını gönderir” diyor. “Bu bir sıvıyla takip edilirse, vücut yanılır ve rahatsızlığa sebep olur.” Silva yemekten 20–30 dk önce içmenizi tavsiye ediyor. “Yemek boyunca bişeyler içmek sindirim enzimlerini temizleyebilir” diyor. “Eğer gerçekten yemekle tatlandırılmış içecek istiyorsanız, sindirim enzimi eki almanızı tavsiye ederim.”

Ekmek ve tereyağını uzak tutun
“Çoğu insan tahıl ve süt ürünlerine yüklenirler” diyor Dr. Stuart. Sonuçta, vücutlarımız tükettiğimiz her şeyden faydalanır. Hastalarına 10 ila 14 gün için süt ve tahılı bırakmalarını ve nasıl hissedeceklerini sorar. “Birkaç gün içinde çok iyi hissetmeye başlarlar” diyor Stuart. “Mide ağrısı ve şikayetler uzaklaşır, daha çok enerjiye sahip olurlar, daha iyi uyurlar ve eklem ve baş ağrıları kaybolur.” Sonra Dr. Stuart, hastalarını diyetlerindeki yiyecek gruplarıyla ağır ağır tanıştırır. “En alt çizgide,” der, ” diğer yiyecek gruplarından daha çok sebze yemeliyiz.”

Tuma, insanları büyük bir diyet değişikliğiyle yorgunluk ve baş dönmesi gibi yan etkilere karşı uyarır. “Zehri gidermenin yararları olmasıyla birlikte, sizi nelerin beklediği gibi konularda eğitilmelisiniz” diyor.

Çok fazla hava kabarcığı oluşmasın
“Karbondioksit karın şişkinliği yapar” diyor Dr. Stuart. “Vücudunuza gazlı maddeler eklemenin kalbiniz, karaciğeriniz ve safra kesenizde kötü bir etkisi olabilir, karına ait bölge için gerçek bir tahriş edici olduğundan söz edilmez. “Ne içersiniz taze sebze suyu, su, seyreltilmiş meyve suları ve bitki çayları… Dr Stuarta göre şarap “bir kereye mahsus” diyor

Ayrıca kontrol et

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir?

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir? C vitamini veya askorbik asit, en etkili ve güvenilir besinlerden …