Göbek Düzleştiren Öneriler Nelerdir

Göbek Düzleştiren Öneriler Nelerdir?

Göbek Düzleştiren Öneriler Nelerdir? Göbek bir çok kişinin ayva göbeği ile yada sarkık göbeği ile başı derttedir. Göbek düzleştirmek için kilo verdiren diyetler bir yerde yetersiz kalabiliyor. işte size fit bir göbek, düz karın için 4 öneri.

Göbek Düzleştiren Öneriler Nelerdir?

Karın bölgesindeki yağlanma genellikle iç organlardaki yağlanmadır, bu da kalp hastalığı ve tip 2 şeker hastalığı görülme riskini yükseltir. İki haftada karnı düzleştirmek beslenmedeki değişiklikler ve egzersiz sayesinde mümkündür. Ancak gerçekçi olmanız gerekir, eğer çok fazla göbeğiniz varsa, iki haftada daha düz bir karına sahip olsanız da, dümdüz bir karına sahip olamazsınız.

Ne kadar mekik yaptığınızın önemi yok, bölgesel çalışmalar karnı düzleştirmek söz konusu olduğunda kardiyonun veya aerobik egzersizlerin yerini tutmazlar.

Aerobik egzersiz, belli bir süre boyunca kalp atış hızınızın belli bir seviyenin üzerinde kaldığı tüm egzersizlerdir. Dolayısıyla bu, yürüyüş, koşu, bisiklet, paten, yüzme veya dans olabilir. Keyif aldığınız bir kardiyo egzersizi seçin ve haftada 5 gün, günde 30 ila 60 dakika boyunca yapın.

Meyve ve Sebze Yiyin

Özellikle bol bol turunçgil yiyin. ince bir bele sahip olmak için ekmek yerine şeker içeren sebze ve meyvelerden tüketin. Zengin C vitamini, beta-karoten, antioksidan içeren lifli yiyecekler uzun süre tokluk hissetmenizi sağlar ve bel çevresinde yağ depolanmasını azaltır.

Havuç, taze meyve suyu ve şeftali beta-karoten bakımından, portakal, çilek, ahududu, böğürtlen, kivi C vitamini bakımından zengindir. Beslenmenizde meyve suları veya meyve yemeden önce, yeşil biber gibi kaloriyi düşüren sebzeleri tercih edin.

Bol Miktarda Selenyum Alın

Kandaki selenyum oranı ile diğer antioksidanların yetersiz olması belin daha kalın olmasının nedenlerindendir. Selenyum bir çok yiyecekte bulunuyor. Eğer günde 55 mcg alınması önerilmişse, yiyeceklerden ne kadar alındığını tahmin etmek zor olabilir. Bu nedenle selenyum içeren vitaminlerden alabilir veya seleyum içerikli bir beslenme programı uygulayabilirsiniz.

Protein Alın

Protein içeren yiyecekler enerji verir ve zayıflamanıza yardımcı olur. Bu nedenle eğer günde 2000 kalori ile besleniyorsanız bunun 500 kalorisi proteinden olabilir. Yağsız yoğurt, süt, balık gibi gıdaları beslenmenize gereken miktarda ekleyebilirsiniz. Fındık, ceviz gibi çerezler de zengin birer protein kaynağıdır ancak hafta bir kez 24 badem, 35 fındık yiyebilirsiniz.

Doğru Yağlarla Beslenin

Zeytinyağı gibi doymamış yağlarla beslendiğinizde daha kolay zayıf kalırsınız. Omega 3 içeren balık veya ceviz yiyebilirsiniz. Omega 6 içeren mısır yağı, tahıllar, fırında pişen yiyecekler ve yumurtalar karın bölgesinde yağ birikimine neden olabilir.

Kesinlikle Yenilmemesi Gerekenler

İşlenmiş yağlar, besleyici özelliği olmayan kurabiye, pasta vb. cipsler kesinlikle yenilmemeli.

Ayrıca kontrol et

Kollar için Egzersiz

Kollar için Egzersiz? Kollar için Egzersiz Nedir?

Kollar için Egzersiz? kol Aynanın karşısına geçip kollarınızı incelediğinizde gördüğünüz manzaradan memnun değilseniz yapacağınız egzersizlerle …