Egzersiz için Sadece Yedi Dakika Yeterlidir

Egzersiz için Sadece Yedi Dakika Yeterlidir

Egzersiz için Sadece Yedi Dakika Yeterlidir Basit Bir egzersiz Yan Dönerek Oturmak Yere oturun, sağ bacağınızı büküp yere yaslayın. Sol bacağınızı sağın üzerinden geçirip ayak tabanınızı yere basın. nefes aldığınızda sağ elinizle sol dizinizi yakalayın. Sol elinizi önce kaldırın sonra poponuzun yanına yere bırakın. Şimdi başınızı ve vücudunuzu çevirip, sol omzunuzun üzerinden ileri bakın. 5 nefes bekleyin. Daha sonra ortaya dönün. yön değiştirerek, hareketi sakin hareketlerle yineleyin. Burada önemli olan, bilinçli bir şekilde dik oturmanız. Faydası ise alt beliniz ve boynunuzun esneklik kazanması.

Egzersiz için Sadece Yedi Dakika Yeterlidir

Üçgen egzersizi Bacaklarınızı olabildiğince açın. Sol ayağınızı dışarı doğru çevirmiş olun. Kolları yanda gergin bir şekilde uzatın. Nefes verdiğinizde sol tarafa aşağıya doğru eğilin. Sol elinizle kaval kemiğinizi yakalayın. Diğer eliniz yukarı bakıyor olsun. 5 nefesten sonra yön değiştirin. Yararı bacak arkasındaki kasları güçlendirir ve kasların uzamasını sağlar. Bu şekilde bacakları güçlendirir, sırt ağrılarına iyi gelir.

Nedir Bu Yedi Dakikalık Egzersiz?

Eğer bir spor merkezinde spor yapmaya vakit bulamıyorsanız, egzersiz yapmak için farklı alternatif arayışları içerisine girmiş olabilirsiniz. Bu arayışların bir sonucu olarak ortaya çıkan egzersiz modellerinden biri ise, American College of Sports Medicine’s Health & Fitness Journal’da yayınlarak oldukça ses getiren, 7 dakikada egzersiz formülüdür. Amerika’da ve Avrupa’da büyük popülarite kazanan bu egzersiz şekli içerisinde 7 dakikada yapılabilecek 12 egzersiz içermektedir. Bu yeni yaklaşıma göre sadece vücut ağırlığınızı kullanılarak istenilen yer ve zamanda rahatlıkla egzersiz yapabilirsiniz. Evinizin rahatlığında olduğu gibi ofisinizde bile uygulayabileceğiniz 7 dakikalık egzersizler ile formda kalmanız artık daha kolay.

Bu egzersiz programında ihtiyacınız olan şeyler ise sadece bir sandalye ve bir duvar olmaktadır. Kısa sürede yüksek yoğunluklu bir egzersiz modeli olan bu uygulama, klasik dayanıklılık egzersizleri ile elde edilen fitness başarısını sadece 7 dakika gibi kısa bir sürede elde edebileceğinizi savunmaktadır. Yapılan çalışmalar sadece birkaç dakika ayrılarak yapılan bu yüksek yoğunluklu egzersizlerin, saatlerce yapılan bir koşu veya bisiklete binme gibi aktiviteler ile eş değerde etkili olduğunu göstermektedir.

Ayrıca kontrol et

Kollar için Egzersiz

Kollar için Egzersiz? Kollar için Egzersiz Nedir?

Kollar için Egzersiz? kol aynanın karşısına geçip kollarınızı incelediğinizde gördüğünüz manzaradan memnun değilseniz yapacağınız egzersizlerle …