Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir

Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir
Düşük tansiyona ne iyi gelir sorusunu cevaplayabilmek için, önce tansiyonunuzun neden düştüğünü anlamanız gereklidir. Tansiyonunuz, vücudunuzda meydana gelen bir çok sebepten ötürü düşmüş olabilir.

Düşük tansiyona neden sahip olduğunuzu anladıktan sonra ise, ‘ Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir sorusunu rahatlıkla cevaplayabilirsiniz.

Eğer vücudunuzdaki sodyum eksikliği nedeniyle düşük tansiyona sahipseniz, tuzlu ayran içebilir veya tuzlu yiyecekler tüketebilirsiniz. Tuzlu besinler tüketmeniz, düşük tansiyonunuzu kısa sürede yükseltecektir.

Düşük tansiyona sahip olmanızın nedeni, B12 ve Folik Asit eksikliği ise, et, yumurta, süt ürünleri, ıspanak ve börülce besinlerini tüketebilirsiniz. Bu tip bir eksikliğe sahipseniz, bu besinlerden tüketmeniz, orta ve uzun vadede düşük tansiyonunuzu düzelecektir.

Düşük tansiyona sahip olmanızın nedeni, magnezyum eksikliği de olabilir. Magnezyum eksikliğiniz var ise; lahana, kaju fıstığı, badem ve soya fasulyesini günlük olarak yemenizi tavsiye ederiz.

Tansiyonunuz yemeği yedikten hemen sonra düşüyorsa, bu genelde aşırı karbonhidrat tüketimine bağlı bir durumdur. Bu tip bir düşük tansiyon durumunu önlemek için ise, yemeklerdeki karbonhidrat tüketiminizi sınırlandırmanızı öneririz.

Bu yazımızda, sizler için ‘ Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir ‘ sorusunu cevaplamaya çalıştık. Okuduğunuz üzere, bir kez daha söylemekte fayda var ki; düşük tansiyona ne iyi gelir sorunuzu cevaplayabilmeniz için, önce düşük tansiyonunuzun nedenini bulmak ve buna göre bir besin tüketim yoluna gitmeniz gerekmektedir.

Ayrıca kontrol et

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir?

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir? C vitamini veya askorbik asit, en etkili ve güvenilir besinlerden …