Diyetin Yan Etkileri

Diyetin Yan Etkileri

Diyet yapmanın yan etkileri olabileceği konusunda hiç düşündünüz mü. Diyet sağlık açısından faydalı bir beslenme programı olmuş olsa bile bazı zamanlarda kişinin bünyesine göre yan etkiler de gösterebilmektedir. Diyet programı uygularken daha az yağ tükettiğimiz için karbonhidrata daha fazla yükleniyoruz ve fazla karbonhidratta glikoz miktarını arttırıyor.

Böylece şeker hastalığına davetiye çıkarmış oluyor. Büyük şehirlerde günlük hayatta çoğu insan iş koşuşturması yüzünden beslenmesine çok ta fazla dikkat etmez. Bazı kişiler sabah kahvaltılarından yoksun. Bazı insanlar öğle yemeklerini fast-food ile geçiştiriyor. Bazı insanlarda akşam yemeklerini mikrodalgada hazırladıkları gıdalarla geçiştiriyor.

Diyetin yan etkileri: işte bu söylenen şartlar meydana gelince dengesiz beslenme sonucu istenmeyen fazla kilolar oluşuyor. Fazla kilolar zamanla obeziteye veya şeker hastalığına kadar gidebiliyor. Hal böyle olunca da fazlalık kiloların verilmesi için hemen bir diyet programına giriliyor.

Fakat bilinçsizce bir diyet programı uygulandığı takdirde kiloda hızlı bir şekilde iniş çıkışlar meydana gelebilir. Buda sağlık açısından oldukça risklidir. Yapılacak olan diyetin bünyenize uygun bir program olması gerekmektedir. Aksi takdirde vitamin ve besin eksikliği, dolaşım bozukluğu, kalp ritim bozuklukları gibi rahatsızlıklarına yakalanabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …