Diyete Yardımcı Besinler

Diyete Yardımcı Besinler

Diyet yapmanın en zor yani sevdiğiniz pek çok yiyecekten vazgeçmek zorunda kalıp üstüne birde iştahınızla baş etmek zorunda kalmanız. Oysa sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmek yerine iştah kapatıcı yiyeceklerle diyet programınıza yardımcı olabilirsiniz.

Özellikle iştah kapatıcı etkisi olduğu kanıtlanan özel besinleri rejim yapmadan zayıflamak için denemenizi öneriyoruz. Bu besinlerin vücut üzerindeki etkileri ve içeriklerindeki bazı maddelerin görevlerini şöyle sıralanıyor.

Karbonhidratlar
Kepek, buğday gibi tahıl ürünlerinde sebze ve meyvelerde bulunur. içeriğindeki lifler sindirim sistemini harekete geçirir. Özellikle kompleks karbonhidratlar insanı tok tutar.

Triptofan
Vücutta serotonin oluşmasında ve hücrelere taşınmasında önemli bir görev alır. Serotonin de iştah hissini azaltır. Özellikle muz, avokado, yulaf ve peynirde bulunur.

Krom
Vücuttaki insülin dengesini korur. Kan şekerinin düşmesi açlığa yol açar. Krom ihtiyacınızı karşılamak için fındık, ceviz gibi kabuklu yemişler, brokoli ve tahıl ürünleri yiyebilirsiniz.

Albümin
Can sıkıntısını giderir ve iştahı kapatır. Bu protein triptofan oluşturarak beyne taşır ve serotonin üretimini artırır. Bezelye, fıstık ve fasulyede bulunur.

Fruktoz
Meyvelerden elde edilen doğal şekerdir. Kan şekeri dengesini kesinlikle etkilemez. Ayrıca yemek sonrası tatlı ihtiyacı duymanızı engeller. Çilek ve bal fruktozun ana kaynağıdır.

iyot
Tiroit hormonlarının yapımı için gereklidir. Açlık duygusunun gelişmesini engeller. Balık, iyotlu tuz ve soğan, iyot açısından oldukça zengindir

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …