Diyet Hataları Nelerdir

Diyet Hataları Nelerdir

Her bahar olduğu gibi bu bahar da bir yeni diyet furyası ortalığı kasıp kavuracak. Aslında bu yenilerinde eskilerden hiçbir farkı yok. Tek fark var iddialar bu yıl daha da uçuk. Bir haftada 4-5 hatta yedi kiloyu vermeyi garanti edenler bile var. Eğer bu diyet mucitlerinin söylediklerine inanırsanız bir haftada yedi, on haftada 70 kilo verir. Kendinizi bile ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu yılın başka bir yeniliği ise uzun bir süre güneybatı ve güneydoğu amerika kıyılarında gezinen diyet mucitlerinin taşı tarağı toplayıp kuzeye kaymaları new yorka geçmeleri. Bu yılki diyet palavrasının adı new york diyeti florida kökenli south beach diyeti veya kaliforniya kökenli sonoma diyeti çoktan out oldu.

Diyetler yeni ama içerikler ve yanlışlar hiç değişmemiş. Bilinen taktikler aynen korunuyor. Diyet listesini mümkün olduğu kadar düşük kalorili tutacaksın. Mümkünse 800 kalorinin üzerine çıkmayacaksın. Bu birinci yanlış. Protein tüketimini mümkün olduğu kadar artırıp hafif bir ketoz durumu yaratacaksın. Bu ikinci ve en önemli günah.

Listeyi yaparken zor bulunan, pahalı ve farklı besinler kullanacaksın. Domates, salatalık kulvarından çıkıp avokado, bluberry yoluna sapacaksın. Bu üçüncü saçmalık. Diyet listelerine destek olacak aktivite planlarını yaparken her zaman her yerde ve herkesin kolayca yapabileceği egzersizleri yok sayacak yürüyüş, hafif koşular, yüzme, yeni, farklı, pahalı ve ulaşılması zor egzersiz aktiviteleri öğreneceksin. Bu dördüncü ayıp.

Bu listeleri ve aktiviteleri anlatan bir kitap veya cd çıkarıp satacaksın. Bu beşinci uyanıklık. Bu alanlardan kazandığın paralarla yetinmeyecek içinde ne olduğu belirsiz bitkisel karışımlar bulunan içecekleri veya tabletleri bu saçma sapan diyetlerin ayrılmaz bir parçası gibi satmaya çalışacaksın. Buda altıncı ticari kural.

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …