Aşırı Yemek Yemenin Zararları Nelerdir

Aşırı Yemek Yemenin Zararları Nelerdir?

Aşırı Yemek Yemenin Zararları Nelerdir? Aşırı yemek yeme, ihtiyacınızdan fazla tüketmektir. Aşırı yemek yeme nedeni ile vücutta ciddi zararlar oluşur. Fakat, aşırı yemeninde alt yapısında bazı hastalıklar olabilir. Aşırı yemek yiyerek, kilo alıyorsanız tiroid, şeker gibi hastalıklarınız olabilir. Hemen bir doktora gözükmekte fayda vardır.

Aşırı Yemek Yemenin Zararları Nelerdir?

Yemenin başlıca zararı, hantallık ve kilo almaktır. Bu sayede tembel ve psikolojik sorunları olan bireyler oluyoruz. Aşırı yemek yiyen insanların çoğunluğu tembeldir. Tembel insanlar, iş, okul ve aile hayatında başarılı olamayan insanlardır.

Obezite, çağın hastalığıdır. Obezite aşırı yemek yeme ile başlar. Aşırı yemek yemenin alt yapısında belirli hastalıklar da olabilir. Bu nedenle, öncelikle bir tedaviye girmek gereklidir. Aşırı yeme, aslında bir yeme bozukluğudur. Sürekli yemek yeme isteği taşıyorsanız bunun nedeni psikolojik de olabilir. Psikolojik olarak aşırı yeme isteği olan insanlarda, beyin yavaş çalışmaya başlar. zeka geriliği, dikkat eksikliği, gevşeme, uykulu olma hali zamanla kendini tembelliğe tembellikte fazla kilolara yani obeziteye davetiye çıkarır.

Çok eski zamanlardan günümüze kadar ünlü insanlar, çok yemek yemenin vücuda zarar verdiğini söylemişlerdir. Bu nedenle, az yemek yemek gerekliliğinin altını çizmişlerdir. Ünlü tıp dehası İbni Sina, günde 2 öğün yemek yemenin vücuda daha yararlı olduğunu söylemektedir.

Aşırı Yemek Yeme Tedavisi

Aşırı yeme altında tiroid, diyabet veya hormonsal sorunlar varsa hemen tedavi edilmelidir. Kişi, alt yapısında bir hastalık olmadan yani psikolojik olarak aşırı yemek yiyorsa hemen psikolojik tedaviye girmelidir. Aslında bir yeme bozukluğu olan bu durumun psikolojik olarak neden tetiklendiği bulunmalı ve hasta tedaviye alınmalıdır. Görülen psikoterapiler ve kullanılan ilaçlar ile hastanın aşırı yemesine neden olan duygusal baskı ortadan kaldırılır.

Kilo almak ve vermek metabolizmamızda pek çok değişikliğe neden olur. Vücudumuzda hormonlar, ruhsal durum, kan değerleri ve psikolojik durumumuz hızla değişim geçirir. Herhangi bir yerinizde ağrı olduğunda nasıl doktora gidiyorsanız, kilo aldığınızda veya verdiğinizde de mutlaka doktora görünmelisiniz. Diyetisyenler, beslenme doktorları bu konuda uzman kişilerdir. Kilo vermek için kendi fizyolojinize uygun diyet yapmak gereklidir. Diyetisyen ve beslenme doktorları size özel diyetler geliştirirler. Gerekirse, psikolojik destek alarak sağlıklı bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir?

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir? c vitamini veya askorbik asit, en etkili ve güvenilir besinlerden …