Yüz Estetiği Yüz Germe Nedir

Yüz Estetiği Yüz Germe Nedir

Yüz germe ameliyatı, kişinin yüzündeki gevşemiş ve sarkmış olan yüz derisinin gerdirilerek fazla derinin alınması ile rotaya daha genç bir yüz çıkarılabilen estetik ameliyat türüdür.Yüz germe ameliyatları aslında yaşlanmayı durduran ya da yavaşlatan bir işlem değildir. Sadece geçen zamanı geri getirmenizi sağlayan, bir ameliyat ile 10 yıl geriye götüren, 10 yaş daha genç gösteren bir ameliyat türüdür. Yoksa cildiniz, yüzünüz yaşlanmaya yine devam eder. Tek fark yüzünüz 10 yıl daha geriden yaslanmaya devam etmektedir.

Bazı yüz germe ameliyatlarının etkisi 10 yıl ila 15 yıl kadar sürer. Bazı kişilerde de ikinci bir yüz germe ameliyatı gerekemez. Çok yakından bakıldığında görülebilen küçük yaslılık kusurları makyaj hileleri ile kapatılabilir.

Yüz derisinin yaşlanması ile birlikte, derinin elastik olmasını sağlayan elastik lifler azalmaya ve derinin altındaki yağ dokusu zayıflamaya başlar. Buda yüzünüzde kırışıklıkların ve derin çizgilerin oluşmasına sebep olur. İşte buna yüzün yaşlanması diyebiliriz.

Yüz germe ameliyatlarında işte bu yaşlanma sonucu oluşan genişlemiş yüz derisi uygun noktalardan kesiliyor ve yüzün yanlarına arka tarafa doğru çekilerek gerdiriyor ve dikiliyor.

Yüz germe ameliyatında en çok dikkat edilecek nokta, kişinin yüz mimiklerini yapmasını sağlayan sinirlere zarar vermeden yüz germe ameliyatını tamamlamaktır. Yüz germe ameliyatına karar vermeden önce, bu ameliyattan neler beklediğinizi iyice düşünün. Yüz germe ameliyatını yaptıracağınız doktorunuzla en ince ayrıntılarına kadar her detayı konuşun.

Sigara kullanıyorsanız, ameliyattan 2 hafta öncesinde sigarayı bırakın ve ameliyat sonrasında mümkün olduğunca en az 1 ay içmeyin. Zira ameliyat sonrası yaralarınızın iyileşmesi ve yüzünüzün istediğiniz hale gelmesini, sigara yavaşlatacaktır.

Yüz germe ameliyatından önce aspirin gibi kanı sulandıran ve kanamayı artıran ilaçları bırakın.

Yüz germe ameliyat kesileri ve dikişleri saçlı bölgeden yapılacağı için bu izlerin görülmemesi adına saçlı bölgenizdeki saçların kısa ise uzamasını bekleyin. İdeal kilonuzun 10 kilo kadar üzerinde bir kiloya sahipseniz önce bu kiloyu verin sonra ameliyata karar verin. Bu sizin yüz germe ameliyatınızın daha başarılı sonuçlar vermesinde etkili olacaktır.

Yüz germe ameliyatınızın yanında başka bir estetik ameliyat da yapılacaksa ameliyat süresi 2-3 saat sürebilir. Sadece yüz germe ameliyatı yaptıracaksanız 2 saat kadar bir sürede ameliyatınız bitmiş olur.

Yüz germe ameliyatı bittikten sonra cerrahınız kulağınızın arka kısmına deri altına bir tüp dren yerleştirebilir ve ortamalama2 gün sonrada bu dreni geri çıkarır.

Yüz germe ameliyatınızdan sonra hafif derecede ağrılarınız ilk bir hafta sürebilir. Ancak doktorunuz bu ağrılarınızı gidermek için ağrı kesiciler verecektir. Bu ağrı kesicileri kullanmanız halinde ağrı şikâyetiniz kalmayacaktır. Yüzünüzde oluşacak olan morluklar ve şişlikler normaldir. Bu morluk ve şişlikleri yok etmek için başınızı yatarken de otururken de dik pozisyonda tutmanız yeterli olacaktır. Ortalama 10 gün sonra bu morluklar ve şişlikler geçmiş olacaktır.

Ameliyat sonrasında ilk bir ay kesinlikle yüzünüze ve dikişleriniz olduğu saçlı deriye darbe getirecek, baskı yapacak aktivitelerden uzak durun. Ağrı sporlar, koşu, yüzme, sauna, solaryum gibi aktiviteleri ilk 1 ay kesinlikle yapmayın.

Ameliyat sonrası en geç iki hafta sonra işinize dönebilirsiniz. Yüz germe ameliyatının kalıcılık süresi genelde 10 yıldır. 10 yıl sonra tekrar yüz germe ameliyatı olmak isteyebilirsiniz.

İzsiz iple Yüz Germe Ameliyatı

Yasınızın ilerlemesi ile birlikte yüzünüzde çizgiler, deri sarkmaları yavaş yavaş belirmeye baslar. Bazen de çok genç olmanıza rağmen yüzünüzde derin çizgiler, deri sarkmaları vaktinden çok önce sizi yakalar ve olduğunuz yaştan çok daha yaslı görünmenize sebep olur. Estetik cerrehainin gelişmesi ile yüz gerdirme ameliyatları olduğunuzdan 10 yas genç görünebilme imkânınız var artık. Üstelikte ameliyat izi olmadan yüz germe ameliyatı olabilirsiniz. iple yüz germe estetiği sayesinde kısa sürede 10 yas birden gençleşebilir ve yüzünüzde hiç bir ameliyat izi olmadan estetik ameliyat keyfini sürebilirsiniz.

Diğer adıyla happy lift yüz gerdirme estetiği, estetik cerrahide devrim niteliğinde adımlar atıyor. İple yüz gerdirme estetiği yüzünüzdeki dokular üzerinde uzun süre kalabilmesi için özel teknolojilerle geliştirilerek uygulanan, yine özel dikişler atılarak yapılan bir estetik türüdür. Deri altından happy lift ipleri ile yüz kısa sürede gerdirilerek genç bir görünüme kavuşuluyor.İpli yüz gerdirme yöntemi lokal anestezi ile 1 saatlik bir süre içinde saçların olduğu bölgeye 2 cm lik bir kesiden girilerek yapılan son derece güvenli ve başarılı bir estetik ameliyat yöntemidir.

İzsiz iple Yüz Germe Ameliyatı için Uygun Kişiler

-ipli izsiz yüz germe ameliyatı olmak istiyorsanız yas aralığınız 30 ila 60 yaş arası olmalıdır. Zira yüzdeki deformasyon 30 yasından itibaren bas gösterir.

– yüzünüzde yaslanmanın etkileri olan çizgiler ve sarkmalar belirginleşmiş ve siz estetik ameliyat sıkıntılarını yasamak istemiyorsanız ipli izsiz yüz germe estetiği tam size göre.

İzsiz iple Yüz Germe Estetiği Kimlere Yapılmaz

  • cilt deriniz çok ince yapıda ise iple üz germe estetiği için pek de uygun bir aday sayılmazsınız.
    cildinizde olağanın üstüne fazlalıkta yağ dokusu varsa,
    anoreksia ya da benzeri hastalıkları olanlara estetik iple yüz germe ameliyatı uygulanamaz.

İple yüz germe ameliyatından sonra yüzünüzde hafif çapta morluk olacaktır. Ancak bu normal bir durumdur ve birkaç günde geçecektir. İple yüz gerdirme estetiğinin sonuçlarını hemen operasyon bitiminde görürsünüz. Yüz germe estetiğinizden sonra 4 gün banyo yapmamanız, ilk 1 ay yüzünüze ağır fontotenler, ağır yağlı kremler gibi makyaj malzemeleri kullanmamanız, yüzünüze masaj yaptırmamanız, hırpalayacak şekilde yüz yıkama keseleri kullanmamanız gerekir. İple yüz gerdirme estetiğinin etkisi 5 yıl kadar sürmektedir.

İpli yüz germe ameliyatının çok nadir yaşanan bazı riskleri örülebilir. Yüz derisi altına konuların ipliklerin uçları deri üstüne çıkabilir. Uygulamadan 3 hafta sonra simetri bozuklukları gözlenebilir ancak bu yüzünüzde meydana gelen simetri bozukluğu doktorunuz tarafından düzetilebilir. Daha ileriki zamanlarda bir simetri bozukluğu yaşanırsa ek ipler yardımıyla sorun ortadan kaldırılabilir.

Klasik yüz germe ameliyatları ile iple yüz germe arasında zaman farkı yarı yarıyadır. Örneğin klasik yüz germe ameliyatlarında kalıcılık süresi 10 yıl iken iple yüz germe ameliyatlarının etkisi 5 yıl kadar sürmektedir. Bunun dışında klasik yüz germe ameliyatında genel aneztesi uygulanırken, iple yüz germe ameliyatında lokal anestezi uygulanır. Klasik yüz germe ameliyatında ameliyat izi azda olsa kalır, iple yüz germe estetiğinde ameliyat izi kalmaz.

Klasik yüz germe ameliyatın ameliyat süresi 2 saate kadar sürerken, iple yüz germe uygularsında en fazla 45 dakikada ilsem biter. Klasik yüz germe ameliyatında hastaneye yatmanız gerekirken, iple yüz germe estetiğinde hastanede yatmanız gerekmez üstelik klasik yüz germe ameliyatında daha ucuzdur.

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …