Yağlı Ciltler için Bal Maskesi

Yağlı Ciltler için Bal Maskesi

bal maskesiAynaya baktığımızda öncelikle cildimizi görürüz. Sağlıklı parlayan cilt güne enerjiyle başlamamızı sağlarken cilt sorunları keyfimizi kaçırır. Özellikle kuru cilde sahip olanların hassas bakım yapmaları gerekir.

Kuru ciltlerin nem oranı düşük olduğu için kırışık ve pul pul dökülmeye müsaittir. Etkili cilt bakım maskeleriyle cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilir ışıl ışıl parlayan bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bal maskesi; Süzme balı yüz ve boyun bölgenize masaj yaparak sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Süt ve bal maskesi Cildinizin nem oranı çok düşükse ve yoğun bir nemlendirme yapmak istiyorsanız süt ve bala ihtiyacınız var. 2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı sütü karıştırın. Yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak yedirin. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Havluyla yumuşak hareketlerle kurulayın.

Yumurta ve bal maskesi Yoğun nemlendirme özelliği olan maskelerden biri de yumurta sarısı ve bal karışımıdır.

1 yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Havluyla yumuşak hareketlerle kurulayın

Kuru ciltlere özel günlük kullanım kremi sürerek bakımınızı tamamlayın.

Önemli bilgi
Göz ve dudak çevresi hassas olduğu için bu bölgelere maske sürmemeye dikkat edin. Kuru cildinizi içerden desteklemek için günde 2 litre su için. C ve E vitamini açısından zengin besinleri beslenme planınıza dâhil edin.

C vitamini deposu besinler; kuşburnu maydanoz tere roka çilek karnabahar mor lahana ıspanak yeşil biber ve turunçgillerdir. E vitamini deposu besinler; badem fındık tahin kabak çekirdeği kıvırcık nane kereviz yapraklarıdır.

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …