Xenical Zayıflama ilacı

Xenical Zayıflama ilacı

Xenical zayıflama ilacı Xenical obezite yani şişmanlık tedavisi için geliştirilen yeni bir ilaç grubunun ilk üyesidir. Xenical kilo vermeye ve kilo kaybının korunmasına yardımcı olur. Xenical etkisini barsakta gösterir. Besinlerle alınan yağın bir bölümünün emilimini yani kana geçmesini engeller.Emilemeyen yağlar dışkı ile vücuttan atılır. Obezite kalp hastalığı, şeker hastalığı, hipertansiyon ve yüksek kolesterol gibi birçok tıbbi sorunun gelişim riskini artırmaktadır.

Aşırı yağ ve enerji içeriği yüksek beslenme, obezite gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Dengeli bir beslenmede yağın yeri olmakla birlikte, karbonhidrat ve proteinlere göre gram başına iki kat daha fazla kalori sağlaması obezite gelişimine olan katkısını artırmaktadır. Bu nedenle besinlerle alınan yağın azaltılması, kilo kontrolü için en önemli basamağı oluşturmaktadır. Xenical doktorunuzun ya da diyetisyeninizin önerdiği bir beslenme ve egzersiz programı ile birlikte hekim kontrolünde kullanılmalıdır.

Xenical barsaklarda, yağların parçalanmasından sorumlu olan lipaz adlı enzimi bloke eder. Bu şekilde besinlerle alınan yağların emilimini engellemiş olur. Uygun dozda alındığında Xenical, diyetle alınan yağın %30 kadarının emilimini önler. Yağ emiliminde %30 oranında azalma, yeterli bir değerdir, çünkü Xenical alan kişilere önerilen dengeli diyette, yağa da gereksinim vardır.

Xenical’in etki mekanizmasının aşamaları şunlardır

1. Adım: Xenical yağ içeren besinlerle birlikte alınır.

2. Adım: Yağ damlacıkları lipaz enziminin etkisiyle binlerce küçük yağ damlacığına parçalanır. Xenical midedeki hareketler sayesinde bu yağ damlacıklarıyla iyice karışır.

3. Adım: Xenical ve yağ, oniki parmak barsağına geçer.

4. Adım: Mideden gelen sinyallere yanıt olarak pankreas, lipaz enzimini oniki parmak barsağına salgılar. Pankreastaki lipazlar yağ damlacıklarına tutunur ve aktif hale geçer.

5. Adım: Xenical lipaz enziminin aktif merkezini bloke ederek enzimin yağları parçalamasını önler.

6. Adım: Parçalanmamış yağlar barsak duvarından geçip kana karışamaz ve barsak içinde ilerlemeye devam eder ve dışkı ile atılır. Dışkı kıvamı, dışkının yağ içeriğiyle doğrudan ilişkilidir. Dışkıdaki yağ miktarı arttıkça, dışkı yumuşak ve yağlı bir görünüm alır.

 • Kullanmaması Gerekenler
  Barsaklarında sürekli emilim problemi (kronik malabsorpsiyon) olanlar
  Kolestazı olanlar
  Hamile ve süt veren kadınlar
  18 yaş altındaki obezler
  Orlistat ya da ilacın içindeki diğer maddelere karşı alerjisi olanlar

Kullanım Şekli

Xenical günde üç kez ana öğünlerle birlikte yemekten bir saat sonrasına kadar bir kapsül şeklinde kullanılmalıdır. Her yemekle beraber almak, rahat ve kolay hatırlanabilir bir yöntemdir. Bir öğünü atladığınızda ya da yağlı bir öğün yediğinizde, o öğünde almanız gereken Xenical dozunu da atlayabilirsiniz. Günde 3 kez bir kapsül şeklindeki günlük dozun üzerinde alınmasının ek bir yarar sağlamadığı gösterilmiştir. Xenical doktorunuzun yada diyetisyeninizin önerdiği bir beslenme ve egzersiz programı ile birlikte hekim kontrolünde kullanılmalıdır.

Xenical düzenli kullanıldığında kilo verilmesine ve verilen kiloların geri alınmamasına yardımcı olur. Xenicalin ne süreyle kullanılacağına doktorunuz karar vermelidir.

Ayrıca kontrol et

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Patates Diyeti Nasıl Yapılır Patates diyetiyle 3 günde 5 kilo vermek mümkün İçerisindeki karbonhidrat ve …