Taze Nanenin Faydaları Nelerdir

Taze Nanenin Faydaları Nelerdir? Taze Nane Nedir?

Taze Nanenin Faydaları Nelerdir? Hazım yollarında tesiri fazladir mide ve safra ifrazatını artırır böylece hazmı kolaylaştırır. mide bozukluğu, soğuk algınlığı ve bulantıyı giderir. hazımsızlık çekenlerin fena ağız kokularını önler. mide spazmını geçirir.

Taze Nanenin Faydaları Nelerdir?

Karaciğerin dostudur karaciğerin çeşitli hastalıklarının, iyileşmesini sağlar. karaciğer kifayetsizliğini giderir safra ifrazatını artırır. safra taşı teşekkülünü önler varsa zamanla döker.

Gaz Söktürür

Mide ve barsakta bol gaz söktürür, rahatlık verir. Barsaklarda gıda kokuşmasını öoler, ishalleri geçirir.Barsak spazmını ve karın ağrısını giderir.

Nefes Yollarında

Astım, grib, öksürük, bronşittfr nöbeti geçirir, sökünet verir. nefes almayı kolaylaştırır. Balgam söktürür.

Sinir Sisteminde Etkilidir

Sinirleri kuvvetlendirir, heyecanlı ve korkulu anlarda sükûnet verir. sinir yorgunluğunu, sinirden olan kusmaları, beyin yorgunluğunu, beyin nezlesini migren, el ayak titremesi, felçler, heyecandan dil tutulması, uykusuzluk, başdönmelert hallerinde çok fayda verir. kalbi kuvvetlendirir, çarrpıntıları gi­derir.

Hanımlarda Çok Faydalıdır

Aynı zamanında ve ağrısız olmasını sağlar. emziklilerde süt miktarıfıı azaltır. sütten kesme zamanı, göğsün sütle şişmemesi için, anne bol nane yemelidir. Göğse süt düğümlenmiş ise göğüs üzerine taze nane lapası vurmak çok fayda verir.

Taze Nanenin Faydaları Nelerdir?

İrritabl barsak sendromu (IBS), yaygın bir sindirim sistemi hastalığıdır. Mide ağrısı, gaz, şişkinlik ve bağırsak alışkanlıklarındaki değişiklikler gibi sindirim semptomları ile karakterizedir. IBS tedavisi sıklıkla diyet değişiklikleri ve ilaç alımını içermesine rağmen, araştırmalar bitkisel yağı olarak nane yağı almanın da faydalı olabileceğini göstermektedir. Nane yağı, sindirim sistemi kasları üzerindeki rahatlatıcı etkileri ile IBS semptomlarını hafifletmeye yardımcı olduğu düşünülen mentol adı verilen bir bileşik içerir.

1-) Nane içindeki aktif yağ olan mentol, hazımsızlığı gidermeye yardımcı olan ve ayrıca mideyi rahatlatmaya yardımcı olan antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

2-) Nane oksidatif stresin neden olduğu hücresel hasarı azaltabilecek antioksidan benzeri özelliklere sahip fito-besinler içerir.

3-) Nane, burun, boğaz, bronşlar ve akciğerlerdeki tıkanıklığı temizler. Solunum yollarına ek olarak, nanenin anti-enflamatuar özellikleri de kronik öksürüğün neden olduğu tahrişi hafifletir.

4-) Nane güçlü bir adaptojenik bitkidir ve baş ağrısını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Güçlü ve ferahlatıcı nane yağı baş ağrısını hafifletebilir. Ayrıca nane yağı alına ve buruna sürüldüğünde baş ağrıları ve mide bulantısını iyileştirmede etkilidir.

Ayrıca kontrol et

Goji Berry Faydaları Nelerdir

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Goji Berry Faydası?

Goji Berry Faydaları Nelerdir? Çin, Tibet, Moğolistan gibi ülkelerde uzun yıllardır bilinen bir bitkidir. Tam …