Sindirimi Kolaylaştıran Yiyecekler

Sindirimi Kolaylaştıran Yiyecekler

sindirimMide yanması şikayeti için yiyeceklere dikkat etmeli ve sindirimi kolaylaştıran, yanma hissini azaltan besinleri tercih etmeli. mide yanmasından şikayetçiyseniz yiyeceklerinize dikkat etmeli ayrıca sindirimi kolaylaştıran, yanma hissini azaltan yiyecekleri unutmamalısınız.

iyi çiğneyin
mide yanması zaman zaman hepimizin şikayet ettiği bir sorundur. Ancak bazı noktalara dikkat ederek bu problemi azaltmak mümkün. Öncelikle yemekleri az az, sık sık olacak şekilde tüketin, yavaş yiyin, iyi çiğneyin.

Alkol ve sigaradan uzak durun
yiyecek ve içeceklerinizin çok sıcak veya çok soğuk olmamasına dikkat edin. Karında basıncı arttıran sıkı kemer kullanmayın. Yemeklerden hemen sonra uzanıp yatmayın. alkol ve sigaradan da mümkün olduğunca kaçının.

Ne yemeli
karnabahar Haşlanmış karnabahar, mideyi asit saldırılarından korur.

Lahana
Lahanayı çiğ olarak yemeyi tercih edin. ince şeritler halinde doğrayıp salata yapın.

Patates
Çiğ patates suyu mide yanmasının doğal ilacıdır. patatesi soyup katı meyve presinde suyunu sıkın. su, havuç suyu yada kereviz suyu ile karıştırıp için.

Elma sirkesi
Salatalarda ya da mezelerde elma sirkesi kullanın.

Maden suyu
Mide asidinin büyük bir bölümünü etkisiz hale getiriyor.

ıspanak
ıspanağı buharda pişirin ya da haşlayarak tüketin. Taze yapraklarını salata olarak yiyin.

Zeytinyağı
Çiğ olarak kullanıldığında besinlerin midede kalma süresini azaltıyor ve yağların sindirimi için safra salgısını artırıyor.

Muz
Mideyi seven meyvelerin başında geliyor. Ara öğünlerde birer muz yemek, midedeki yanma hissini ortadan kaldırabilir. Muz mide enzimleri ve hücrelerinin üretimini de artırıyor

Ayrıca kontrol et

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir?

C Vitamini içeren Yiyecekler Nelerdir? c vitamini veya askorbik asit, en etkili ve güvenilir besinlerden …