PowerPoint Nedir

PowerPoint Nedir

PowerPoint Nedir? PowerPoint Ne Demek? PowerPoint Nedir Kısaca? PowerPoint Hakkında Bilgi?

PowerPoint Nedir, insanlara etkileyici tanıtımlar yapmak üzere tasarlanmış sunu hazırlama programıdır PowerPointi başlatmak için Başlat menüsünden Programlar ve daha sonra Microsoft PowerPoint komutu vermek gerekir.Microsoft PowerPoint, Akıllı içerik Sihirbazı, Tasarım Şablonu veya Boş Sunu seçenekleri bulunan başlangıç diyalog kutusunu görüntüleyecektir Buradaki akıllı içerik sihirbazı size hazırlayacağınız sununun oluşturulmasında konu, içerik, şirket ismi, adres gibi bilgiler isteyerek sizlere yardımcı olacaktır.

Tasarım şablonu standart arka planlar görüntüleri oluşturarak slaytlarınızı bunun üzerine yerleştirmemizi sağlar Boş sunu adından da anlaşılacağı üzere size boş bir sunu oluşturur Daha önceden oluşturulan sunuları tekrar kullanıma açmak içinse varolan sunuyu aç seçeneği kullanılır.

Microsoft PowerPoint, Microsoft firması tarafından hazırlanmış bir sunu tasarlama ve düzenleme yazılımıdır. PowerPoint yazılımı, Microsoft Office paketiyle birlikte satılmaktadır.

PowerPoint, kullanıcılarına düzenleyebilmeleri için içine resim, yazı, 3 boyutlu nesneler, grafikler gibi nesnelerin eklenebileceği bir sayfalar sunar. Kullanıcılar, bu sayfalarda istedikleri görünüm tasarımlarını gerçekleştirerek sunularını hazırlar.

Bu programın orijinal ilk sürümü Forethought şirketinden Dennis Austin ve Thomas Rudkin tarafından yaratılmıştır. Macintosh bilgisayarları için tasarlanan bu program ilk olarak Presenter ismiyle piyasaya sürülmüştür. 1987 yılında, isim konusunda yaşanan marka sorunlarından dolayı Presenter ismi PowerPoint olarak değiştirilmiştir. Aynı yılın Ağustos ayında, Forethought şirketi 14 Milyon Amerikan Doları karşılığında Microsoft‘a satıldı ve böylece bu şirket Microsoft’un Grafik İş Birimi oldu. PowerPoint de gelişimine buradan devam etti.

Microsoft PowerPoint 2007 Service Pack 2 (SP2 PowerPoint) 2007, görsel öğeler bakımından, önceki sürümlerine göre daha zengindir. Örneğin; bir nesneyi tasarlarken, o nesne üzerinde anında değişiklik yaparak, bu değişiklikleri, eskisi gibi “Tamam” düğmesine basmak gerekmiyor. PowerPoint 2007 ile tasarım yaparken, diğer Office 2007 programlarında olduğu gibi, yapılanı anında görmek mümkündür. Örneğin; bir yazıyı seçip, onun rengini seçerken, o rengin yazı üzerinde nasıl göründüğünü, rengi seçmeden mümkündür.En son olarak 2013 sürümü piyasaya sürüldü.

Ayrıca kontrol et

İnternetin Faydaları Nelerdir

İnternetin Faydaları Nelerdir? İnternet Nedir?

İnternetin Faydaları Nelerdir? Her şey doğru ve orantılı kullanıldığı zaman, işlevini tam anlamıyla yerine getirir. …