Outlook Nedir

Outlook Nedir

Outlooktaki bazı özellikler microsoft Exchange hesabı kullanmanızı gerektirir. Exchange, işyerlerinde kullanımı amaçlanan elektronik posta tabanlı bir ortak iletişim sunucusudur. Exchange lisansları Microsoft'tan ve satıcılarından alınabilir

Kuruluşunuzda Exchange kullanılıyorsa, ancak e-posta hesabınız olup olmadığını veya bu hesabı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, yardım almak için kuruluşunuzun Yardım masasına veya ağ yöneticisine başvurun.

Genellikle ev kullanıcılarının Exchange hesabı bulunmaz bunun yerine bir internet servis sağlayıcısı ISS ISS Elektronik posta, sohbet odaları veya World Wide Web'in kullanımı gibi işlemler için Internet erişimi sağlayan ticari kuruluş. Bazı ISP'ler uluslararasıdır ve bir çok noktadan erişim sağlar bazıları ise belirli bölgelerle kısıtlıdır. aracılığıyla POP3 e-posta hesabı veya windows Live Mail gibi bir web tabanlı e-posta hizmetini kullanırlar. POP3 POP geçidi Internet e-posta sunucusundan e-posta iletileri almak için kullanılan genel protokol. e-posta hesabı kullanıyorsanız, ISS'niz özel hesap bilgilerinizi size verebilir. Exchange Server hesabı olmayan kişiler Outlookta Exchange gerektiren özellikleri kullanamazlar.

Exchange hesabı gerektiren özellikler için Yardım, aşağıdaki gösterimlerden birini içerir Bu özellik için, bir Microsoft Exchange 2007 hesabı gerekir. Ev hesaplarının ve kişisel hesapların çoğunda Exchange kullanılmaz.

Bu özellik için, bir Microsoft Exchange 2003 ya da Microsoft Exchange 2007 hesabını kullanmanız gerekir. Ev hesaplarının ve kişisel hesapların çoğunda Exchange kullanılmaz.

Bu özellik için, Microsoft Exchange 2003 veya sonraki bir sürümün hesabını kullanmanız gerekir. Ev hesaplarının ve kişisel hesapların çoğunda Exchange kullanılmaz.

Exchange hesabı kullanmıyorsanız, bu özelliklerle ilgili Yardım konusunda belirtilen menüleri, komutları ve seçenekleri göremeyebilirsiniz.

Outlook profilinizin ne tür e-posta hesapları var Outlook, profilinizdeki e-posta hesaplarının türleri için Outlooktaki, Hesap Ayarları iletişim kutusunu denetleyebilirsiniz.

Araçlar menüsünde Hesap Ayarları'nı seçin E-posta sekmesindeki Tür sütununda her giriş için hesap türü listelenir Not Bazı özellikler için Exchange'in belirli sürümleri gerekli olabilir. Hesabınızın bağlandığı Exchange sürümünü nasıl bulacağınız hakkında daha fazla bilgi için, Ayrıca bkz. bölümündeki bağlantılara bakın

Ayrıca kontrol et

İnternetin Faydaları Nelerdir

İnternetin Faydaları Nelerdir? İnternet Nedir?

İnternetin Faydaları Nelerdir? Her şey doğru ve orantılı kullanıldığı zaman, işlevini tam anlamıyla yerine getirir. …