Pamela Spence Hayatı

Pamela Spence Hayatı? Pamela Spence Kimdir?

Pamela Spence Hayatı? Pamela Spence , 1975 doğumlu şarkıcı, oyuncu. 80’ler synth pop tarzını günümüze uyarlayan Spence, teomanın vokalisti olarak ünlendi. Birçok tiyatro oyununda ve müzikalde sahne aldı. Sanatçı hareketli tavırları ve sahne performansıyla öne çıkıyor.

Pamela Spence Hayatı

Pamela Spence 1975 yılında Heidelberg, Almanyada dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise ingilizdi. Çocukluk yıllarını Amerika ve Almanyada geçirdi. Annesi ve babası ayrıldıktan sonra annesinin yanında yaşamak üzere Türkiyeye yerleşti. türkçeyi 15 yaşında öğrenebilen Spence, kariyerine televizyon dizilerinde aldığı küçük rollerle başladı ve tiyatro sahnesinde hız verdi.

Lisede okurken bir yandan bir dişçinin yanında çalışıyor, bir yandan da TRTde çevirmenlik yapıyordu. ankara devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden 1998 de mezun olduktan sonra Okan Bayülgen ve Fikret Kuşkan gibi isimlerle atları da Vururlar müzikalinde, Mucizeler Komedyası müzikalinde ve Lahmacun ve Pizza dizisinde rol aldı.

Spence, şarkıcılığa ankarada bir barda arkadaşlarının isteği üzerine sahneye çıkmasıyla başladı. Barda sahne alan gruptan teklif aldıktan sonra bir süre bu grubun üyesi oldu. Birçok grupla çalıştıktan sonra kendi grubu Pams Bandi kurmaya karar verdi ve Hayal kahvesi, kemancı gibi barlarda sahne almaya başladı. Bu sırada Teomanın vokalisti Aslı, kendi solo albüm hazırlıkları için ayrılınca Spence, Teomanla birlikte çalışmaya başladı. Bu işbirliği 4 yıl sürdü.

Teomanla çalıştığı sırada birçok albüm teklifi alan Spence, bu teklifleri istediği tarzı yakalayamayacağı için geri çevirdi. Aranjör Artun Ertürkle birlikte solo albümünü çıkartma kararını aldıktan sonra ilk parçası Kendimi Sevmeki 2002 de tamamladı. Hazırlık döneminin ardından ilk albümü Eğer Dinlerseni 2003 yılında çıkardı. Bu albümün başarısının ardından da 2004 tarihli Şehir Rehberi ve mayıs 2006 tarihli Cehennet albümleri geldi.

Spencein kostümlerini annesi tasarlıyor. Sanatçı aynı zamanda uzun zamandır kick-boxla uğraşıyor. Albümlerinde Pamela ismini kullanıyor. istanbul Kanatlarımın altında adlı şarkısının video klibinde birlikte oynadığı Oliver adında bir erkek kardeşi var.

Oyuncu Burak Sergenle kısa süren bir evlilik yapmış. Şu anda oyuncu Şevket Çoruhla birlikte. Güne erken başlamayı seven Spencein en büyük tutkusu gün içinde sevdiği kafelerde kitap okumak, akşamları ise film izlemek.

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …