Nurgül Yeşilçay Hayatı

Nurgül Yeşilçay Hayatı? Nurgül Yeşilçay Kimdir?

Nurgül Yeşilçay Hayatı? 1976 yılında izmirde doğmuşum ama babamın afyon, fanatikliği yüzünden Nüfus kağıdımda doğum yerim Afyon olarak geçer. ve hayatım boyunca sadece bir kere gittiğim Afyonlu oluveririm iki tane ablamdan öğrendiğim en iyi şey okuma yazmadır. 4 yaşındayken okuma, yazma, çarpım tablosu ve bilimum matematik işlemlerini öğrenmiştim. Bundan dolayı ilkokul birinci sınıfı okumadan ikinci sınıfa geçtim aslında üçe geçecektim ama minyon olduğum için babam istemedi. O yaşlardaki birisinin noktalama işaretlerini bile doğru kullanarak yazabiliyor olması şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Nurgül Yeşilçay Hayatı

İlk taklit denemem Bakkal ismail Amcaydı. Alt dudağı aşağı sarkıtarak konuşursan her evcilik oyununun içine ismail Amcayı koyabilirdin o zamanlar.

12 eylül öncesi evimizi 3 kişiyle paylaşıyorduk. Birisi kızdı. Ortadan ayrılmış uzun güzel saçları ve kocaman fotoğraf makinesi vardı. Onunla bizim fotoğraflarımızı çekerdi. Onlara herkes anarşikler derdi. Sonra bu anarşiklerin erkek olanlarından birini damın üstünde polis öldürdü. Son sözü ah anam! oldu.Ve bir yerlerde bi ananın canı yandı. Biz hiçbişey olmamış gibi patates yemeğe devam ettik.

Elektriklerin bol bol kesildiği, babamın karanlıkta bize masal anlattığı dönemlerdi. keçi Kızı çok severdik. Keşke şimdi de hatırlasa babam, keşke ben de hatırlasam da ışıkları söndürüp oğlum Nejat a Keçi Kızı anlatsam.

ilkokul 3. sınıfta girdiğim barış konulu bir resim yarışmasında 3. oldum. Ödül olarak Fotoğraf makinesi verdiler. Böylelikle resme bi süre ara vermek zorunda kaldım.

ilkokul çağlarında en çok noolur beş Dakka daha derdim. Her sabah uyanırken ve her akşam oyundan koparken. Ortaokul 1. sınıfın ilk dönemleri, sınıf başkanı seçimlerinde, sınıf başkanı olmak için bütün sınıf parmak kaldırıp, bir tek ben kaldırmadığım için sınıf başkanı oldum. Ama beceremediğim için ikinci dönem değiştirildim. Hiçbir zaman iktidarı eline geçiren insan rolü oynayamadım çünkü. Lise dönemlerinde bir süre izcilik yaptıktan sonra oymak başı oldum

Tam o dönemde erzincan depremi oldu. Biz yardım etmek için 8 kişilik bi grup olay yerine gittik. Türkiyenin çok önemli bi gerçeğini, yaşanan sefaleti birebir yerinde görmek çok acı ve üzücüydü. Bir gün okuldan eve gelirken gördüğüm bi tabela beni içeri taşıdı. içerde bi ressam ve resim öğrencileri vardı. Ben de resim yapı yorum benimle de ilgilenir misiniz diye sordum ressama, o da resimlerini getir bi bakayım dedi.

Götürdüm, beğendi ve çırak olarak işe başladım. Lise döneminde 3 yıl boyunca gittim. Rakısını, boyasını, fırçasını, bezini ben alıyordum karşılığında resim yapıp, pek çok önemli sanat kitabını ödünç alıyor ve sanatçıları öğreniyordum, anlıyordum da. Anlamadığım tek şey Burası Türkiye yazan küçük bi kağıttı. Ne demek olduğunu sorduğumda ilerde anlarsın demişti. Anladım. ilk aşk acısı bir ay boyunca yemek yememek, ağlamak, ağlamak ve ağlamaktı.

insan ilk aşık olduğu kişiyle evlenip çoluk çocuk yapmak istiyor. Ama iyi ki bunlar son aşık olduğuna nasip oluyor. Aradakilerdeyse konuşurken o raddeye gelmek bile Ah Belinda sendromu yaratıyor. Önemsiz platonik bir tiyatrocu yüzünden girdiğim önemli bir okuldu eskişehir Anadolu Üniversitesi devlet Konservatuarı tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü Çok konuşan, her ortamda dikkat çekmeye çalışan, bol içki tü keten farklı bir klanla karşı karşıyaydım. Önce garipsediğim bu klana zaman zaman uydum, zaman zaman dışlandım. Ve belki üç beş kuruş kazanırım diye girdiğim ikinci bahar dizisinde önemli rollerden birini oynayarak, aslında okuldaki ölüm fermanımı imzaladım.

Ama yılmadım 6 yıl süren bir maceradan sonra üniversite hayatım Eskişehirden, içinde diploma olan bir koliyle istanbula taşındı. Bir gün, üniversitedeyken hiç öleceğini düşünmediğimden hep hoyratça davrandığım -bu aralar en çok özlediğim- kişiden şaşırtıcı bir telefon aldım. Annem ilk kez bir yerlerinin ağrıdığını söylüyordu.

Size biraz annemi anlatmam gerekiyor Annem çok iyi niyetli, güvercinlerle, köpeklerle, kedilerle konuşan, rüzgarı dinleyen, gururlu, babama çok aşık, hükümet gibi bi kadındı. Ve asla şikayet etmezdi. ilk defa bana bi yerlerinin ağrıdığını söylediğinde o yüzden çok şaşırdım ve okuldan izin istedim. Tabii ki vermediler. Birilerinin birşeyleri anlaması için bazen kurban vermek gerekir haberi almakta gecikmedim.Bir hafta sonra okuldan içeri girdiğimde herkesin yüzünde abartı bir iyimserlik, kötü gün dostu görünme hali vardı ve başım sağolsundu.

Hala sağ. Başım ikinci bahar, hayatımın şansı. Ama Türkan Şoray, Şener Şen, Uğur Yücel gibi isimlerle çalışınca bir yandan cool gözükmeye çalışıp, bir yandan çaresizlik içinde abuk subuk şeyler yapıp, bildiğim her şeyi birbirine dolayıp nerden bulduk bu kızı izlenimi yaratmakta gecikmedim. Neyse ki toparladım da bu günlere gelebildim. Hani eski Türk filmlerinde esas kız ünlü olma yolunda tam küçük bir adım atmıştır ki ünlü bir prodüktörle tanışır ve fonda müzik çalarken sabit kameranın önüne plak kapakları, film afişleri, gazete küpürlerinin yüzlercesi yağar. Ve şehrin dört bir yanında asılı olan esas kızın bol makyajlı billboardlarının önünde avare avare dolaşan esas oğlanı görürüz.

Neyse ki benim esas oğlan olmasa bile esas adamım yanıbaşımda. O plak kapaklarını, gazete küpürlerini, film afişlerini ise zaten biliyorsunuz. Nurgül yeşil çay Hayatı

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …