Modal Nedir

Modal Nedir? Modal Ne Anlama Gelir?

Modal Nedir? Modal; yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Nem transfer özelliği gayet iyidir. Modal iplikle örülen veya dokunan kumaşlar, yumuşak tuşeye sahiptir.Kayın ağacından üretilen Modal, tamamiyle doğal, yaş ve kuru mukavemeti yüksek bir lif çeşitidir.Çok iyi nem transfer özelliği nedeniyle sıcak, rutubetli iklimlerde de özelliğini kaybetmez. Özellikle havlularında takdire şayan bir emicilik sağlar. Defalarca yıkandıktan sonra bile yumuşaklığını kaybetmez.

Modal Nedir? Modal elyaflar tenle temaslarında yarattıkları yumuşak hisle “ten üzerinde ten” olarak tanımlanmaktadır. Pek çok yıkamanın ardından bile ilk günkü giyim konforunu sağlamaktadır. Pamuktan daha üstün özellikleri olan, çevre dostu doğal bir elyaftır. Cildi kuru tutarken nefes almasını kolaylaştırır.

Spor kıyafetleri, denim kumaşlar, günlük giyim ve iç çamaşırı gibi tenle doğrudan temas gerektiren kumaşlar için ideal yapıya sahiptir. Ayrıca yatak takımları ve havlular gibi doğrudan ciltle temas halinde olan ev tekstili kumaşları için de kullanılmaktadır.

Modal kumaşları Open end bükümlerde single jersey, ribana, interlok, kaşkorse, çelikli interlok tarzı örgü çeşitleriyle öne çıkmaktadır. Üretimimde hem elastanlı hem de 100% modal üretim çok çeşitli en ve gramajlarda mevcuttur.

Termoplastik özellikte olmaması ve rejenere selülozik esaslı olması nedeniyle terbiye işlemleri sırasındaki davranışı pamuk elyafına benzer. Doğal bir beyazlığa sahip olması nedeniyle ağartma, merserize işlemi gerektirmez.
Kullanım alanları.Konfor ve estetiğin, parlaklık ve doğallığın arandığı tekstil ürünlerinde tercih edilmektedir.

 • 1) Tişörtler

  2) Çoraplar

  3) Sportif giysiler

  4) Diğer dokuma ve örme tekstil ürünleri

  5) Çarşaflar

  6) iç giyim

  7) Havlu ve bornozlar.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Transpalet Nedir? Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …