Menopozda Kendinizi Tanıma Yolları

Menopozda Kendinizi Tanıma Yolları

Endişelenmem gereken başka ne var Diğer sorunlar, derken ne demek istiyorsunuz Benden daha yaşlı kadınlarla konuşurken ilk tepkim bu olmuştu. Menopozla ilgili daha çok şey öğrenmeye karar verip, araştırmalarıma başladığım zaman kırk yaşındaydım. Menopoz tecrübeli kadınlarla konuştukça, ateş basması, duygu dalgalanmaları, os-teoporoz, kalp hastalıkları gibi doğal sıkıntılar hakkında bilgiler öğrendim.

Sonra bir gün tenis kortundayken birden kendime dışarıdan bakıyormuşum gibi geldi. Bir türlü dikkatimi oyuna veremiyordum. Kalbim deli gibi çarpıyor, hemen her şeyden tedirgin olmuş gibiydim. Gelen topa vurmak gibi, o anda yapmam gereken işe dikkatimi yoğunlaştırmaya çalıştıkça daha çok uyuştuğumu hissediyordum. Çok rahatsız olmuştum. Hâlâ adet gördüğüm ve menopozda olmadığım için, hiçbir şey anlamadım. Bana olanlar sizin de başınıza gelebilir. Sessiz Geçit adlı kitabı okuyup da, Gail Sheehy’nin de başına aynı şeyin geldiğini öğrenince nasıl rahatladığımı anlatamam. Daha sonra geçici bir süre için östrojen seviyemin düştüğünü öğrendim. Sonraları bu uyuşma ve kendime dışarıdan bakıyormuşum hissi birkaç kez daha başıma geldi.

Nedenini bildiğim halde, bu çok rahatsız edici bir durumdu. Artık portakal yiyeceğim zaman beyaz iç kabuğunu üstünde bırakarak soymaya çalışıyorum. Turunçgiller, bazı kadınların menopoz vitamini dediği, doğal bioflavonoid kaynağı. Bu flavonoidler ateş basması, şiddetli kanama gibi birçok menopoz sıkıntısıyla başa çıkmayı sağlıyor. Flavonoidler ayrıca, vişnede, üzümde ve diğer turunçgillerde de bulunur

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …