Menopoz ve Kırışıklıklar

Menopoz ve Kırışıklıklar

Hiç dert etmeyin çekici görünmek için ille de kusursuz bir yüzünüzün olması şart değildir. Menopozdaki kadınlar sürekli aynaya bakıp yüzlerinde oluşan çizgileri inceleme eğilimindedirler. Menopozla yolun sonuna gelmiş değilsiniz ve cilt sorunlarını önlemek için yapabileceğiniz bir şey yok. Ostrojen azahnca vücudumuzda ve cildimizde değişiklikler olur. Yüzünüzde daha fazla çizgi olabilir, daha bir kırmızılık belirebilir ve cilt eskiden olduğu kadar çabuk kendini yenilemez. Ama yaşınızı gösteriyorsanız, ne olmuş, yani Çoğu kadın için yaşlanmak büyük sorun değildir, ama bazıları bu süreci geciktirmek için her türlü çareyi aramak isterler.

Retin-A, dermabrasyon (cildi zımparalama), ciidi kimyevi maddelerle soyma, kolojen iğneleri ve estetik ameliyatlar cildin yaşlanmasına karşı çeşitli çarelerdir. istenmeyen kırışıklıklar gerdirilir, depolanmış yağlar aldırılır, sarkan deri toplatılır, gün geçtikçe ilerleyen teknolojiyle aklınıza gelen her türlü cerrahi müdahale yapılabilir. Bu tür ameliyatlar günümüzde eskiye oranla çok daha güvenlidir. Ne var ki, her türlü ameliyatın risk taşıdığını unutmayın.

Menopozdan önce ve menopozda cildimizde kırışıklık oluşmasını nasıl önleyebiliriz Yapacağınız ilk şey güneşten kaçınmaktır. Güneş cildimizdeki elastini alır. Sürekli açık havada kalıyorsanız, koruyucu krem kullanın, vizörlü şapka ve gözlük takın. Saat onla on dört arası doğrudan güneş ışığına maruz kalmayın. Güneş altındayken kaçınmanız gereken bazı şeyler var Alkol kullanmayın. Parfüm sürmeyin. Antibiyotik, hormon ilaçları veya, idrar söktürücü ilaçlar kullanmayın. Çoğu ilacın hammeddesi güneşe karşı duyarlıdır. Ciltte alerjiler yapabilir.

Menopozda yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisi de sigarayı bırakmak olacaktır. Sigara sizi hızla yaşlandırır. Cildinizin oksijen almasını önleyip dolaşımı bozar ve cildi kurutur. Bunu hiç düşünmediğinize eminim. Ayrıca sigara içenler yüzlerinde sürekli aynı kasları çalıştırırlar. Sürekli aynı mimikleri yaptığınızda yüzünüzdeki çizgiler derinleşir. Devamlı dumanı içine çekme hareketi yüzünden içenlerin dudak kenarlarında çizgiler oluşur. Ayrıca osteoporoz, kalp damar hastalıkları ve kanser gibi birçok nedenden delayı sigarayı bırakmalısınız. Sigara içiyorsanız menopozda kalp krizi geçirme riskiniz dört kat artıyor.

Çok fazla alkol tüketimi de, diğer nedenlerden biridir. Alkol sadece karaciğeri bozmakla kalmaz, diğer organlarımızı da etkiler. Yüzümüzde kılcal damarların oluşumuna yol açar. Çok fazla içtiğiniz zaman yanaklarınız ve burnunuz kızarır.

Ayrıca, yüzme havuzlarında bulunan klor, rüzgar, hava kirliliği, ısıtma/havalandırma, stres, uykusuzluk, fazla çalışma, kötü beslenme gibi etkenler de ciltteki renk değişmesine katkıda bulunur. Gereken özeni gösterin. Cildiniz sağlığınızın aynasıdır

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …