Meltem Cumbul Hayatı

Meltem Cumbul Hayatı? Meltem Cumbul Kimdir?

Meltem Cumbul Hayatı? sinema ve dizi oyuncusu, şarkıcı. altın Portakal En iyi kadın Oyuncu ödülü sahibi aktris, Gegen Die WandDuvara Karşı ve Gönül YarasıLovelorn gibi uluslararası arenada oldukça başarılı olan filmlerde rol aldı. TV kariyeri Ömer Karacanın teklifiyle başlayan Cumbul aynı zamanda Karacanın sahibi olduğu plak firması NR1 de bir single çalışması yapmıştır. Stirling/English/Manikiza bestesi Where Are You isimli hitin türkçe versiyonu olan Seninleyimi seslendiren Cumbul, The Lost World Jurassic Park dizisinin oyuncularından Marc Senter ile evlilik hazırlığında olduğunu açıklamıştır.

Meltem Cumbul Hayatı

1970 te izmirde dünyaya geldi. 1987 yılında Özel Ata Lisesinden mezun olduktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesinin tiyatro bölümüne kaydoldu. 1991 yılındaki mezuniyetinin ardından profesyonel anlamdaki ilk iş deneyimi için Londraya gitti.

Ömer Karacanın keşfettiği Cumbul, gönlü tiyatroda olmasına rağmen Karacanın yapımcısı olduğu Genç Çizgi isimli programı sundu. O dönemde TRT için Radyotek isimli bir program da hazırlayan Cumbul 1993 yılında Türkiyeye döndü ve Aşağı Yukarı isimli yarışmayı sunmaya başladı.

1994 Yılında

Yine bir TV projesi olan Nerden Başlasak Nasıl Anlatsak isimli talkshowu sunan Cumbul, programda ünlü isimlerle sohbet ediyor ve starların taklitlerini yapıyordu. TV izleyicisi tarafından büyük ilgiyle karşılanan programdan sonra Marguerite Durasın Ayrılık Müziğinde başrolde oynadı. Tiyatro projelerine o dönemde ağırlık veren oyuncu aynı zamanda Arnold Weskerin Dört mevsim isimli oyununu da sahneye koydu ve yönetmenliğini yaptı.

Alp Buğdaycının başrolde oynadığı Bir sonbahar Hikayesi filmiyle ilk sinema tecrübesini yaşayan oyuncu daha sonra Sahte Dünyalar isimli TV dizisinde oynadı.

1995 Yılında

böcek ve Bay e filmlerinde ufak rollerde göründükten sonra, yönetmenliğini Barış Pirhasanın yaptığı ve uluslararası isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla dikkat çeken ödüllü film Usta Beni Öldürsenede performansıyla adından söz ettirdi.

1997 Yılında

TVdeki başarılı projelerine bir yenisini daha ekledi Meltem Cumbul Show Karışık Pizza, Duruşma, Propaganda, Geboren in Absurdistan gibi filmlerde başrolde onayan Cumbul, 90lı yıllar boyunca TV, sinema ve tiyatro çalışmalarıyla yükselişe geçmişti. 1999 da rating rekorları kıran ve Türk televizyon tarihinde en çok başarı kazanan dizilerden biri olan uzun soluklu TV dizisi yılan Hikayesindeki rolüyle hafızlara kazındıktan sonra, Maruf 2001 Biz Size aşık Olduk 2002 beşik Kertmesi 2002, Gurbet kadını 2003 gibi iddiasız yapımlarda kamera önüne geçti.

Cumbul 2000 yılında bir West End ve Broadway showu olan Smokey Joes Cafe müzikalinin Türkiye ayağında başroldeydi.

Meltem Cumbul, ilk ödülüne Ziya Öztanın yönetmenliğini yaptığı Abdülhamit Düşerken filminde gösterdiği başarılı oyunculuğuyla kavuştu. antalya Altın Portakal Film Festivalinde En iyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi olan Cumbul, Berlin Altın ayı ödülünü kazanan dünya sinemasının önemli filmlerinden biri olan Fatih Akın imzalı Gegen Die Wand Duvara Karşıda yardımcı kadın oyuncu rolündeydi

2004 Yılında

Türkiyede yapılan Eurovizyon Şarkı Yarışmasının sunuculuğunu Korhan Abay ile birlikte gerçekleştirdi. Aynı yıl mimar Çağlayan Tuğalla evlendi ancak bir yıl sonra Tuğaldan boşandı.

2005 Yılında

Usta oyuncu Şener Şen ve Timuçin Esenle birlikte Gönül Yarasında başrolleri paylaşan Cumbul, filmdeki başarılı performansıyla adından uzun süre bahsettirdi. Film Amerikada ve avrupanın birçok ülkesinde gösterime girdi.

Cumbul 26. istanbul Film Festivalinin uluslar arası jürisinde Jane Champion, Jan Chapman gibi önemli isimlerle birlikte jüri üyeliği yaptı ve California Dreamindaki Palm Springs Uluslarararası Film Festivalinin galasına davetli olarak katıldı.

2005 in sonunda oyunculuk konusunda eğitim alıp kendini geliştirmek için Los Angelesa giden Cumbul The Lost World Jurassic Park isimli dizinin ünlü oyuncusu Marc Senter ile büyük aşk yaşamaya başladı.

Meltem Cumbul halen Los Angelesta sinemayla ilgili projeler konusunda çalışmakta ve nikah masasına Marc Senter ile birlikte oturma hazırlıkları yapmaktadır

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …