Mehmet Barlas Hayatı

Mehmet Barlas Hayatı? Mehmet Barlas Kimdir?

Mehmet Barlas Hayatı? Mehmet Barlas, 1942 doğumlu gazeteci ve televizyoncu. Birçok gazetede köşe yazarlığı yapmıştır, şu anda sabah Gazetesinde yazmaktadır, aynı zamanda bir tartışma programı sunmaktadır.

Mehmet Barlas Hayatı

Mehmet Barlas 1942 yılında ankarada doğdu. Siyasetle içiçe olan bir aileden geliyordu. Babası Cemil Sait Barlas, gaziantep eski milletvekiliydi, aynı zamanda bir gazeteciydi. Barlas, lisans derecesini hukuk Fakültesinden aldı. Daha sonra TRTde çalışmaya başladı, iç ve dış haberler danışmanı oldu.

Barlas Günaydın, Cumhuriyet, Milliyet, Sabah, zaman, Akşam, Yeni Şafak gibi birçok gazetede çalıştı, köşe yazarlığı ve yöneticilik yaptı. Gazeteci, 1968 yılında Gazeteciler Cemiyetinin yarışmasında inceleme dalında birinciliği elde etti. Birçok kanalda haber yorumcusu olarak çalıştı.

Barlas 2000 tarihli Türkiyede Darbeler ve Kavgalar Dönemi, Turgut Özal ın Anıları 2000 ve 2001 tarihli Türkiye Üzerine Pazarlıklar kitaplarını yazdı. 2003 yılında kızı Ela Barlas ile bir haber programı hazırladı ve sundu. Aldığı bakanlık teklifini siyasetçi değ il, gazeteci olduğu gerekçesiyle geri çevirdi.

Barlas, Sabah Gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor. Aynı zamanda Emre Kongarla birlikte yorum Farkı adlı tartışma programını sundu. Şu an ATV ana haber bültenini sunmaktadır.

Eserleri

 • Sosyo-politik Bir Gerçek Olarak Hocaefendi Sendromu
  Rüzgar Gibi Geçti
  Latife Hanım’ın Sırları ve Türk Sosyetesi, Birey Yayıncılık, İstanbul 2005
  İş ve Siyaset Hayatında Kariyer Yapmak
  Türkiye Üzerine Pazarlıklar
  Türkiye’de Darbeler ve Kavgalar Dönemi, Birey Yayıncılık
  Turgut Özal’ın Anıları, Sabah Kitapları

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …