Lazer ile Yağ Aldırma

Lazer ile Yağ Aldırma

Lazer ile yağ aldırma son yıllarda sıklıkla kullanılan bir estetik yöntemdir. Lazer ışının yağ dokusuna aktarılması ile bu bölgede olan yağların parçalanması ile uygulanan yöntemde aynı zamanda cilt dokusu gerginleşir ve sıkılaşır. Bu nedenle lazer ile yağ aldırma yani Lipoliz işlemi çok daha işlevseldir.

Bildiğimiz klasik liposuction işleminde, deri altında olan yağ kitlesi vakum ile dışarıya çekilir. Bu işlem ile deride oluşan sarkmalar ve gevşemeler oluşmaktadır. Bu durumda pek çok hasta tekrar sıkılaşmamak için bıçak altına yatmaktadır. Oysa, Lipoliz yönteminde, yağ dokusu eritilir ve lenf sistemi yardımı ile vücuttan bu yağlar atılır. Lazer enerjisi kollajen ve elastik lifleri etkileyerek bu bölgede sıkılaşma yapmasını sağlamaktadır.

Lazer ile yağ aldırma nasıl yapılır
Öncelikle hastanın yağ dokusu iyice incelenir ve operasyon yapılacak olan bölgeye karar verilir. Bu bölgeye lokal anestezi yapılır. Uyuşma olduktan sonra, lazer fiberoptik kablo yağ dokusuna ulaştırılır. Bütün yağ tabakası incelendikten sonra, işlem uygulanır. İşlem sonrası hastaya bandaj uygulanır. Genelde her bölge için sadece 1 seans uygulama yapılır ve işlem yaklaşık 15-60 dakika arasında sürer.

Lazer ile yağ aldırma hangi bölgelere uygulanır
Lazer lipoliz karın, sırt, bel, çene, gıdı, erkek memesi, kol sarkması ve yüz bölgesinde rahatlıkla kullanılır. İdeal kilosunun 10-15 kg. üzerinde olan ve inatçı yağ tabakası olan hastalarda en etkili yöntemdir. İşlem sonrası morarma ve şişlik oluşmaz. Bandajlar 4-5 gün kadar kalır. 1-2 gün ağrı kesici kullanılabilir.

Lipoliz yöntemi ile yağ eritmenin avantajları

Bölgesel incelme sağlanır,

Morarma ve şişme oluşmaz,

Cilt sarkmaları oluşmaz ve daha sıkı cilt dokusu oluşur,

Uygulama sonrası daha kısa sürede yaşama dönülür ve ağrı az olur,

Aynı bölgeye birden fazla uygulama yapılır,

Bazı bölgelerde tek seans ile çözüm sağlanır.

Lazer lipoliz yöntemi ile terleme tedavisi yapılmaktadır. Aşırı terlemede genelde botoks uygulaması yapılır. Bu uygulama ile ter bezlerine giden sinirler etkisiz hale getirilir. Fakat, botoks uygulaması sadece 2-3 ay kadar kalıcıdır. Sonrasında tekrar uygulanması istenir. Oysa lipoliz tedavisinde kalıcı çözüm sağlanır. Lazer ile bölgeye verilen ışınla ter bezleri kalıcı olarak ortadan kalkar. Ter bezleri koltuk altında yağ bezlerinin içindedir. Bu bölgeye atılan bir kesikten verilen ışınla geri dönüşümü olmayan şekilde ter bezleri hasar alır. Bu işlem yaklaşık yarım saat sürer ve tamamen acısızdır.

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …