Kronik Prostatis

Kronik Prostatis

Belirtileri Sık ve zor idrar yapma, Acil idrar yapma ihtiyacı, Kalça kemiği ve cinsel bölgede ağrı, Ateş, titreme, sancılı ejakülasyon, idrarda kan(arada bir). Kronik prostatis prostat bezinin uzun süren enfeksiyonudur. Bazı vakalarda kronik prostatitis, akut prostatitisi takip eder. Semptomları genellikle daha hafiftir. Hastalık diğer idrar kanalı enfeksiyonlarıyla birlikte de olmayabilir de.

Kronik Pprostatitis Ne Kadar Ciddi
Kronik prostatitis farklı kişileri farklı biçimde etkiler. Semptomları rahatsızlıktan sancıya kadar uzanabilir. Kronik prostatitisin sebebi bazen, başka idrar yolu enfeksiyonlarına da neden olan veya oradan yayılan bakterilerdir.

Tedavi – Kendi Kendine Yardım
Sıcak su dolu küvette oturmak kronik prostatitisin semptomlarını bazen rahatlatır. Daha önceleri doktorun prostata masaj uygulaması çok kullanılan yöntemdi, bugünlerde pek az başvurulmaktadır.

ilaç
Kronik prostatitisin tedavisi için çoğunlukla antibiyotikler verilir. Bazen belirtileri rahatlatmak için antikolinerjik ilaçlar kullanılır

Ayrıca kontrol et

Testis Tümörü

Testis Tümörü Testis kanserleri 15-35 yaş erkekler arasında en sık görülen kanser tiplerinden biridir.Erkeklerde görülen …