Ana Sayfa / Sağlık Bilgisi / Kompleks Nedir

Kompleks Nedir

Kompleks Nedir

Kompleks Nedir? Kompleks Ne Demek? Kompleks Nedir Kısaca? Kompleks Ne Demektir? Kompleks Hakkında Bilgi?

kompleks Nedir, Kompleks uyku apne sendromu ve obstrüktif uyku apne sendromu ile santral uyku apne sendromunun birlikte görüldüğü ancak tek tek bu klinik durumlardan farklı, ayrı bir antite olarak tanımlanmıştır. Mayo klinik tarafından yeni tanımlanan kompleks, uyku apne sendromunun karakteristiklerinin henüz çok iyi şekilde tanımlanmadığı bildirilmiştir.

Uyku araştırıcıları Kompleks uyku apne sendromunun tamamen farklı klinik bir durum mu yoksa obstrüktif uyku, apne sendromunun bir alt tipi mi olduğu araştırılmaktadır. Tüm uyku apne sendromu hastalarının %5-10’unun Kompleks, uyku apne sendromlu olduğu tahmin edilmektedir.

Bu klinik tabloya sahip hastaların CPAP’ı iyi tolere edemedikleri bildirilmektedir. Ancak bu durum hastaların CPAP ile tedavi edilmelerine engel değldir. Bu yılın başında FDA kompleks uyku apne sendromu tedavisi için özel bir pozitif hava yolu basınç tedavi cihazı üretmiştir.

Bu cihaz bir non-invazif ventilatör ( solunum cihazı) gibi çalışmaktadır. Cihazın yazılımı hastanın solunum şeklini öğrenip ona göre basınç uygulamaktadır.

Ayrıca kontrol et

Yürürken Kollarımızı Neden Sallarız

Yürürken Kollarımızı Neden Sallarız bilim insanları değişik şekillerde yürüyen (kollarını sallayarak, kolları yanında ve buna …