Kolesterol Tedavisi

Kolesterol Tedavisi

kolestrol hastaları sizler için bitkisel önerilerimiz var. Bu önerilere kulak vermenizi tavsiye ederiz. işte kolestrol tedavisi için bitkisel öneriler.

kolesterol, tedavisi için gereken şifalı bitkiler Şahtere otu, boy otu, domalan mantarı, frenk maydanozu, lavanta çiçeği, ada çayı, akdiken yaprağı, ıhlamur.

Hazırlanış şekli
Şahtere otu, boy otu ile birlikte suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya kıyılmış domalan mantarı ilave edilerek lapa kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan bu lapadan günde üç çorba kaşığı yenir.

Frenk maydanozu lavanta çiçeği ve ada çayı aynı kaba konarak demlenir. Süzülerek elde edilen karışıma şeker ilave edilerek şerbet kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Isıtılan bu şerbetten sabah ve akşam iki bardak içilir.

Akdiken yaprağı ve ıhlamur suda kaynatılarak demlenir. Süzüldükten sonra elde edilen karışıma nane tozu ilave edilerek şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bu şuruptan yemeklerden önce ve sonra bir çorba kaşığı içilir. Kolestrol hastaları için birde kolestrol diyet uygulaması vardır.

Kolesterolü dengeleyen beslenme
beslenme şeklinin değiştirilmesi ve uygun bir beslenme planıyla kolesterol sorunundan kurtulabilirsiniz. Doymuş yağlar ve trans yağlardan uzak durulmalı. düşük yağ oranlarıyla beslenmek kolesterolü dengeler. Zeytinyağı, omega–3 bulunan balık, Ceviz ve sebzeler, elma, yulaf gibi tahıllar, süt ve süt ürünleri, sarımsak gibi besinler kolesterolü normal değerlere çekiyor.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …