Karın Germe Hakkında

Karın Germe Hakkında

Hamilelik ya da aşırı kilo alma ile oluşan çatlaklar yok edilebilir mi Eğer hasta ideal kilosuna yakınsa, karın derisinde sarkma varsa, genellikle göbek hizasının altında kalan deri tamamen çıkarılacak ve buradaki çatlaklardan kurtulmuş olacaktır. Göbek üzerindeki deri ise aşağıya doğru çekilerek buradaki çatlaklar göbek altına inmiş olacaktır.

Karın germe ameliyatı kimlere yapılabilir
En uygun adaylari, diyet ve egzersizle giderilemeyen karında yağ fazlalığı ile birlikte deri fazlalılığı da olan kadın ve erkeklerdir. Doğum yapan bayanların da çoğunluğunda esneyen ve bollaşan karın derisi toparlayamamış, sarkık kalmış olanlarında yapılmaktadır. Karın derisinde sık görülen çatlakların ise göbek seviyesi altında kalan kısmı tamamen çıkarılabilmektedir. Göbek üzerinde kalan kısımlar ise ameliyattan sonra göbek altına doğru inmektedir.

Sadece yağ almak yeterli olur mu
Genellikle ilk doğumdan sonra deride fazla sarkma olmayabilir. Bu durumda fazla çatlak ta yoksa, sadece yağ alma (liposakşın) yapılabilir.

Ameliyattan sonra çok uzun bir iz kalır mı
Kalacak izin uzunluğu sarkmanın fazlalığına bağlıdır. Sarkma fazla ise, iz de uzun olacaktır. Öne eğilip karın derinizin sarkan kısmını sıkıştırırsanız, kat yapan kısmın kenarları size izin uzunluğu hakkında fikir verebilir. iz kısa olsun diye deri az çıkarılacak olursa karın yan taraflarında pot şeklinde tepecik kalacaktır.

izler çok rahatsız edici midir
Ameliyat izi bikini içinde kalmaktadır. Bu nedenle fazla rahatsız edici değildir.

Mini karın germe nedir
Sadece göbek altındaki deri fazlalığının alınması ve derinin dikilmesidir. Göbek üztünde fazlalığı olmayan sadece göbek altında deri katlantısı olanlarda uygulanabilir. Dikiş izi daha kısa olacaktır.

Doğumdan nekadar zaman sonra ameliyat olabilirim
En erken doğumdan bir yıl sonra yapılmalıdır. Ameliyatın iyi sonuç vermesi için alınan kiloların verilmesi gerekir.

Tekrar hamile kalabilir miyim
Ameliyat tekrar hamile kalmanıza engel değildir ancak, sonraki gebelikte yine karında bir miktar deformasyon olacaktır. Bu nedenle tekrar gebelik düşünüyorsanız, ondan sonra karın germe ameliyatı olmanız daha sağlıklı olacaktır

Ayrıca kontrol et

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? Histeroskopi Ne Demek?

Histeroskopi Nedir Nasıl Yapılır? vajina ve rahim ağzından histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz …